26 C
Shkoder, AL

SHPËRTHIM I FUQISHËM NË ZONËN E ISH-BLLOKUT, NJË VAJZË E PLAGOSUR

Një shpërthim i fuqishëm në një dyqan tullumbacesh për organizimin e eventeve ka shkaktuar 4 të plagosur në zonën e ish-bllokut. Dyshohet që të...

KUSH ËSHTË INFERMIERJA QË U MBYT NË KANIONIN E HOLTËS, DO TË SHKONTE NË...

Kjo është 26-vjeçarja Desantila Sollaku (në foto) që u mbyt një ditë më parë në Kanionet e Holtës. 26-vjeçarja ishte kualifikuar si infermiere në një...

AKSIDENT ME 8 TË PLAGOSUR, RËNDË NJË FËMIJË

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë mëngjes në aksin Kakavijë-Gjirokastër. Ngjarja është shënuar në afërsi të Derviçanit, ndërsa kanë mbetur të plagosur tetë persona. Mes...

ITALI, MEGAOPERACION I DIGOS NË VERI TË GADISHULLIT, SEKUESTROHEN ARMË LUFTE DHE RAKETA TOKË-AJËR

Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, Digos, Divizioni Investigativ i Operacioneve Speciale, ka nisur një operacion antiterror në Italinë Veriore,...

BIE NË KONTAKT ME RRYMËN ELEKTRIKE, HUMB JETËN PUNONJËSI 56-VJEÇAR I OSHEE

Pasditen e sotme, rreth orës 18:50, në lagjen “Kushtrimi” shtetasi me inicialet P. H., 56 vjeç, punonjës i OSHEE Vlorë, duke punuar privatisht në...

105 TURISTË BRENDA NË KANIONIN E HOLTËS, DËSHMITARËT TREGOJNË TMERRIN

Një vajzë 25-vjeçe nga Lushnja u mbyt pasditen e sotme në kanionin e Holtës, ndërsa 6 të tjerë, mes tyre 4 fëmijë fatmirësisht u...

NGJARJA NE KANIONIN E HOLTES, POLICIA INFORMACION ZYRTAR

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Kanionin e Holtës ku humbi jetën një 25-vjeçare si dhe...

MAKINA SHPËRTHEN NË FLAKË SAPO SHOFERI DEL PREJ SAJ

Një makinë në Fier ka shpërthyer në flakë sapo drejtuesi u saj ka dalë jashtë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen numër 1 të qytetit. Makina...

GJENDET E MBYTUR TURISTJA TE KANIONI I HOLTËS, VIJOJNË KËRKIMET PËR DY TË TJERËT

Një vajzë është mbytur në kanionin e Holtës pasditen e sotme. E ndërsa 4 fëmijë u shpëtuan, një vajzë e moshës rreth 20-vjeçe është...

SHQIPTARI KAPET NË GREQI ME QINDRA PASAPORTA E DOKUMENTE UDHËTIMESH

Një 50-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi akuzohet për falsifikim, asgjësim të produkteve të krimit, posedim të dokumenteve të udhëtimit të palës...

Na ndiqni

76,928FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA