17 C
Shkoder, AL

TRAGJIKE NË ZVICËR, E MOSHUARA VRET ME THIKË 7-VJECARIN NGA KOSOVA! NËNA: MË MORI...

Në një rrugë të vogël në një qytet të qetë, ndodhi një krim i tmerrshëm të enjten. Një ngjarje e rëndë është shënuar në Basel...

DIGJET ‘BENZ’-I NË LEZHË, DYSHOHET SE U PËRDOR PËR GRABITJE

Një makinë tip 'Benz' është djegur në zonën e Kakarriqit në Balldren të Lezhës. Makina është shkrumbuar totalisht dhe sipas policisë që mund të jetë...

ZJARR NË ELBASAN,RREZIKOHEN DISA BANESA

Një zjarr ka rënë në fshatin Broshkë të njësisë Papër në Elbasan. Mesohet se nga zjarri rezikohen disa banesa. Në vendngjarje janë duke shkuar dy zjarrfikëse...

AKSIDENT NË VELIPOJË, MAKINA PËRPLAS PËR VDEKJE KËMBËSORIN

Një këmbësor është aksidentuar për vdekje mbrëmjen e kësaj të enjteje. Ngjarja ka ndodhur në Velipojë, ku një makinë ka përplasur një 40-vjeçar, të identifikuar...

BASHKË ME FRUTA-PERIMET SHISTE TË GJITHA LLOJET E DROGËRAVE,ARRESTOHET SHQIPTARI

Policia italiane në Bolonja ka arrestuar një 25-vjeçar shqiptar, pasi akuzohet për trafik droge. Por për të fshehur aktivitetin e tij kriminal, ai merrej...

2.5 KG KOKAINË POSHTË PLLAKËS SË DUSHIT NË SHTËPINË E FQINJIT, ARRESTOHEN DY SHQIPTARËT

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane ditën e sotme, pasi u kapën me 2.5 kilogramë kokainë. Sipas mediave italiane, në pranga kanë...

AKSIDENTI ME 9 TE PLAGOSUR ,VDES 18 VJEÇARJA

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Tepelenë – Krahës, ku një minibusi i linjës Sarandë-Elbasan është përplasur me një mjet tip...

PRANGA DY SHQIPTARËVE QË TRASPORTONIN DROGË, AKUZA PËR NJË TJETËR NË BURGUN E GREQISË

Policia greke ka vënë në pranga dy shqiptarë, të moshës 45-vjeç dhe një tjetër 22-vjeç. Gjatë kontrollove të saj policia ka ndaluar fillimisht një mjet...

AKSIDENTI ME 9 TË PLAGOSUR, DY DREJT TIRANËS

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotem në aksin Tepelenë – Krahës, ku një minibusi I linjës Sarandë-Elbasan është përplasur me një mjet tip...

VRAU 62-VJEÇARIN SE I KËRKOI BORXHIN, VETËDORËZOHET AUTORI I KRIMIT TE LIQENI I TIRANËS

Shtetasi, Islam Mylkaj i cili akuzohet për vrasjen e Haxhi Baçinozit më 16 mars është dorëzuar në polici. Myrtaj është dorëzuar rreth orës 19.30 në...

Na ndiqni

70,813FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA