18 C
Shkoder, AL

TMERROHET NGA KAMIONI ME KASHTË QË I VAREJ MBI KOKË,TURISTI NJOFTON POLICINË

Një turist është tmerruar kur ka parë një kamion me kashtë që kolovitej sa majtas djathtas nga pesha në një rrugë në Korçë dhe...

PËRPLASEN DY AUTOMJETE 4 TË PLAGOSUR, NJË NË GJENDJE TË RËNDË

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Levan-Fier. Si pasojë e përplasjes së një mjeti tip Benz dhe një Toyota, kanë mbetur...

FORCA DETARE SHPËTON 2 PESHKATARË NË DET TË HAPUR

Anija "Mati" e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit. Sipas ministrisë së Mbrojtjes, 2 peshkatarët...

AUTOBUSI PËRPLASET ME NJË ‘RANGE ROVER’ NË AKSIN KORÇË-KAKAVIJË

Një aksident është regjistruar sot në aksin rrugor Korçë-Kapshticë, fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Një automjet tip “Range Rover” është përplasur me autobusin e pasagjerëve...

SHKODËR, ARRESTOHEN DY PERSONA PER ARMEMBAJTJE PA LEJE

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, pas një pune të mirëorganizuar u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. H. 30 vjeç,...

SHQIPTARËT ME MBROJTJE TË DOBËT NGA KRIMI KIBERNETIK

Shqiptarët mbeten ende në hapat e parë lidhur me sigurinë kibernetike. Shumica janë konservatorë kur vjen puna te shërbimet online që ofrohen nga institucionet,...

SHKODËR/ LIDHJE TË PALIGJSHME, NDËRHYRJE NË SISTEMIN MATËS… 63 PERSONA VIHEN NËN HETIM

63 persona janë vënë nën hetim nga policia pasi janë konstatuar me shkelje në lidhje me furnizimin me energji elektrike në qytetin e Shkodrës. Përgjatë...

NDALOHEN 1000 KOLI CIGARESH, DO TRANPORTOHESHIN KONTRABANDË

Strukturat e hetimit doganor kanë sekuestruar 1000 koli cigaresh në Doganën e Durrësit të cilat po transportoheshin kontrabandë. Gjatë kontrollit të kontenierit të cigareve u...

VJEDH MAKINËN DHE ÇANTA LUKSOZE,KAPET NGA POLICIA

Ai po udhëtonte me një makinë të vjedhur me një thes me çanta luksoze dhe mjete të tjera gjithashtu të vjedhura. Por, bëri një...

DY SHQIPTARË KAPEN ME DROGË NË KRETË

Dy shqiptarë të moshës 39 dhe 40 vjeç janë arrestuar Chania të Kretës, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Shqiptarët, identiteti i të cilëve...

Na ndiqni

72,169FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA