26 C
Shkoder, AL

BELGJIKA EKSTRADON 41-VJEÇARIN NGA SHKODRA

Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Brukseli/Belgjikë drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar:Alket Preka, 41 vjeç, banues në Shkodër. Ky shtetas ishte...

SHKODËR, I DËNUAR ME 10 VITE BURG, ARRESTOHET 41 VJEÇARI

Policia vendore e Shkodrës ka finalizuar me sukses operacionin policor “Transaksioni” duke arrestuar një tjetër shtetas të shpallur në kërkim. Kështu efektivët kanë kapur...

KËRCËNOI GRUAN ME ARMË, ARRESTOHET MIRDITORI

Policia e Mirditës ka vënë në pranga një 46-vjeçar i cili dhunonte sistematikisht gruan e tij dhe mbrëmjen e kaluar e ka kërcënuar se...

ARRESTOHET 41-VJEÇARI NGA SHKODRA, I DENUAR ME 10 VITE BURG

Shkodër Finalizohet operacioni policor "Transaksioni" Një tjetër i kërkuar bie në prangat e Policisë Kapet dhe ndalohet një person i shpallur në kërkim i dënuar me 10...

“DO PAGUAJ”, FLET ITALIANIA QË AKSIDENTOI PËR VDEKJE 2 SHQIPTARËT

“Do paguaj për atë që kam bërë”. Kështu deklaron nga burgu i Modenas italiania Irina Vetere e cila aksidentoi për vdekje natën mes 29...

DO TË VRAS! ARRESTOHET BURRI I DHUNSHËM NGA MIRDITA QË RRIHTE GRUAN NË SY...

Një 46-vjeçar u arrestua nga policia pasi ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes së tij në prani të fëmijëve. Gruaja, ka njoftuar policinë pas dhunës sistematike...

PËRPLASEN TRI AUTOMJETE NË DALJE TË QYTETIT, DY PERSONA TË PLAGOSUR

Tri automjete janë përplasur me njëra-tjetrën në dalje të qytetit të Elbasanit në orët e pasdites së sotme.Aksidenti ka ndodhur në aksin e rrugës...

SEKUESTROHEN 184.6 MILION LEKË CIGARE KONTRABANDË

Drejtoria e Hetimit Doganor ka sekuestrues 2494 koli cigaresh në Durrësit, të cilat po transportoheshin kontrabandë. Vlera e këtij malli nëse ai do të...

GODITET BANDA E TRAFIKUT TË DROGËS, NË PRANGA 5 SHQIPTARË

Një grup i trafikut të drogës Shqipëri-Greqi është goditur nga policia greke. Operacioni është zhvilluar në Kipseli dhe në Patisia, të Athinës. Në pranga janë...

VRAU NJË PERSON ME 12 PLUMBA, ARRESTOHET

Është arrestuar nga Policia e Durrësit shtetasi Skënder Baku, 53 vjeç, banues në Luz të Fushë Krujës. Baku ishte në kërkim nga autoritetet pasi Gjykata...

Na ndiqni

76,928FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA