17 C
Shkoder, AL

SHKODËR, NATA E TRETË E FESTIVALIT “EKRANI I ARTIT”

Nata e tretë e festivalit të filmit "Ekrani i Artit" ka ardhur në një tjetër oborr shtëpie karakteristike shkodrane. Këtë radhë filmat u shfaqën në...

SHKODËR, “EKRANI I ARTIT” TEK OBORRI I IDROMENOS

Festivali i filmit “Ekrani i Artit” ka vijuar me natën e dytë duke shfaqur filmat në shtëpitë karakteristike shkodrane. Shtëpia e parë e cila...

SHKODËR, EKSPOZITË NË ARTIN E TEZ’HIP DHE MINIATURËS

Artistja nga Turqia Gëzde Këjëxhë e cila prej disa vitesh jeton dhe punon në Shkodër ka hapur një ekspozitë në artin e Tez'hip dhe...

ÇELET NË COD EKSPOZITA “ARKIVI FOTOGRAFIK’ I ÇIFTIT QUARONI, SHQIPËRIA NË VITET 1928 -1931

Për herë të parë prezantohet i gjithë arkivi Quaroni (mbi 780 fotografi) të digjitalizuara për këtë ekspozitë. Fotografitë janë realizuar nga çifti Quaroni gjatë...

DITA NDËRKOMBËTARE E MUZEVE

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Muzeve, Muzeu Historik i Shkodrës, DRKK, DAR dhe Bashkia Shkodër organizuan në ambientet e Kalasë “Rozafa” eventin “Fluturon,...

TERENC TOÇI “RIKTHEHET” NË SHKODËR

Në bibliotekën e universitetit “Luigj Gurakuqi” në qytetin e Shkodrës u promovua dokumentari biografik “ Mirazhi I Adriatikut” mbi jetën e arbëreshit Terenc Toci....

SHKODËR, ÇEL SIPARIN FESTIVALI I FILMIT “EKRANI I ARTIT”

Edicioni i tretë i festivalit të filmit "Ekrani i Artit" në qytetin e Shkodrës ka çelur siparin me 4 filma të shfaqur në teatrin...

“SHKODRA ELEKTRONIKE” RIZBULON KËNGËT E AHENGUT

Për herë të parë këngën e ahengut shkodran kanë pësuar një rizbulim të ri të përpunuar përmes muzikës elektronike. Dy artistë, Kolë Laca muzikant...

SHQIPËRIA NË FINALEN E EUROVISION, JONIDA MALIQI DO PERFORMOJË E DYTA

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi ia doli të marrë pëlqimin e jurisë dhe televotuesve me performancën e saj në gjysmëfinalen e dytë të Eurovision. Ajo...

HAPET KINEMAJA MË E REHATSHME NË BOTË

Për ata që kanë ëndërruar ndenjëse më të rehatshme në kinema, kjo kompani në Zvicër ka menduar t’ua realizojë ëndrrën. Ata kanë hapur një sallë...

Na ndiqni

73,452FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA