17 C
Shkoder, AL

NDEROHEN ME MIRËNJOHJE 12 GRA SHKODRANE

Lëvizja “Gratë frymojnë vlera” në qytetin e Shkodrës ka zhvilluar një aktivitet për vlerësimin dhe respektimin e disa grave me vlera në Shkodër dhe...

ZBULOHET VENDBANIM I RI ANTIK VETEM PAK KILOMETRA NGA SHKODRA

Drejtoria Rajonale e Kultures Kombetare ka postuar ne faqen e saj zyrtare ne Facebook nje shkrim ne te cilin informon se eshte zbuluar nje...

YMER BALA, JETA NË SKENË DHE JASHTË SAJ NË NJË LIBËR

Sa herë që vjen në Shkodër Ymer Bala është aktori që përmallohet. Drama "Çështja e Blertës" apo "Gjaku i Arbrit" janë vetëm disa prej...

“NATA E KËNGËS SHKODRANE”

"Nata e Këngës Shkodrane" është koncerti që elita e muzikës së Kryeqendrës së Veriut do të kumboj në mbrëmjen e 23 gushtit në Amfiteatrin...

YMER BALA PROMOVON LIBRIN E TIJ “ME SKENËN, PA SKENËN”

Nën tinguj muzike, emocionesh e lotësh aktori shkodran Ymer Bala promovoi librin e tij "Me skenën, pa skenën". Prej 20 vitesh në Amerikë aktori...

SHKODRA BËHET PËR HERË TË PARË ME NJË SHTËPI MODE

Ajola Leka është fashion designer e cila sjellë për herë të parë një shtëpi mode ajo çka mungonte prej kohësh në Shkodër. Në inaugurimin...

MIQTË: RAMIZ RAMA JO VEÇ AKTOR POR EDHE PERSON I PËRSOSUR

DY AKTORËT YMER BALA E RITA GJEKA VLERËSOJNË TË NDJERIN .http://www.youtube.com/watch?v=i_ZyfCuw6LU

KISHA E LAÇIT SHPËTIM PËR GJITHË NJERËZIMIN

Dikur Kisha e Laçit ishte një nga Kishat më të dashura, më të ndjekura. Pastaj prej saj mbeti vetëm një shkëmb i lëmuar nga...

MBRËMJE KULTURORE NGA “ROZAFA EXPRESSION”

Në kuadër të ditës botërore të muzikës shoqata miqtë e muzikës “Rozafa Expression” organizuan një mbrëmje kulturore në qendrën e këndimit koral në sallën...
video

KËSHILLI I QARKUT NDERON TRE PERSONALITETE

Këshilli i Qarkut Shkodër nderoi këtë 7 mars tre personalitete të shquara të Shkodrës me titullin “Nderi i Qarkut”. Më shumë se 80 vite...

Na ndiqni

73,452FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA