12 C
Shkoder, AL

LUMI I SHALËS, DESTINACIONI I KËSAJ VERE

Këto janë pamjet e mrekullueshme që të ofron Lugina e Shalës në Dukagjin Dukagjini përtej Thethit duket se ka shume destinacione te tjera për të...

NDEROHEN ME MIRËNJOHJE 12 GRA SHKODRANE

Lëvizja “Gratë frymojnë vlera” në qytetin e Shkodrës ka zhvilluar një aktivitet për vlerësimin dhe respektimin e disa grave me vlera në Shkodër dhe...

SHKODRA NDRYSHE, VESHJE E MUZIKË TRADICIONALE KOREANE

Si asnjehere me pare veshja e muzika tradicionale e larget koreane zbret ne sheshet e Shkodres. Një nga muzikantet e grupit korean na tregon më...

“HASAN RIZA PASHA”, 5 NXËNËS NË DY OLIMPIADA BOTËRORE

Pesë nxënës të kolegjit “Hasan Riza Pasha” do të përfaqësojnë Shqipërinë në olimpiadat botërore të matematikës që do të zhvillohet në Angli por edhe...

SHKODËR, ELSAID HYSAJ BËN DASMËN E ËNDRRAVE

Kjo është dasma e futbollistit të kombëtares shqiptare dhe ekipit të Napolit në Itali Elsaid Hysaj. Shkodrani i dha fund beqarisë në një dasëm...

YMER BALA, JETA NË SKENË DHE JASHTË SAJ NË NJË LIBËR

Sa herë që vjen në Shkodër Ymer Bala është aktori që përmallohet. Drama "Çështja e Blertës" apo "Gjaku i Arbrit" janë vetëm disa prej...

ZBULOHET VENDBANIM I RI ANTIK VETEM PAK KILOMETRA NGA SHKODRA

Drejtoria Rajonale e Kultures Kombetare ka postuar ne faqen e saj zyrtare ne Facebook nje shkrim ne te cilin informon se eshte zbuluar nje...

DY TË RINJ DHUNUAN BUSTIN E FRANÇESK RADIT, ROZANA RADI REAGON ASHPËR NË RRJETE...

Ditën e djeshme në rrjetet sociale është shpërndarë me shpejtësi një video, në të cilën dy të rinj shihen duke dhunuar bustin e artistit...

“NATA E KËNGËS SHKODRANE”

"Nata e Këngës Shkodrane" është koncerti që elita e muzikës së Kryeqendrës së Veriut do të kumboj në mbrëmjen e 23 gushtit në Amfiteatrin...

KËNGËTARJA 30-VJEÇARE VDES NË AKSIDENT ME MAKINË

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e muzikës country. Këngëtarja Kylie Rae Harris, 30 vjeçe ka humbur jetën në një aksident me makinë...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA