24 C
Shkoder, AL

GALERIA E ARTEVE, NJË SEZON PLOT AKTIVITETE

DRAÇINI: MIRËPRESIM ARTDASHËSIT DHE ARTISTËT E RINJ.

SHTËPIA “LORO BORIÇI” PO HUMB IDENTITETIN

LIGJI PËR TRASHËGIMINË KULTURORE PRITET TË NDRYSHOJË GJATË MUAJIT SHTATOR
Shtëpia ku u lind dhe u rrit futbollisti shkodran me famë kombëtare, Loro Boriçi prej me shume se dy vitesh i eshte nenshtruar rikonstruksionit nga nje grup specialistesh te arkitektures italiane.

MISS & MISTER VOGËLUSHI

ORAGANIZATORËT FTESË PËR PJESMARRJE, PËR TË ZGJEDHUR MË TË BUKURIT
Pas nje suksesi te arritur ne mis dhe mister shkodra, Shodra next, do te ofroje nje tjeter konkurs bukurie,

MIGJENI, PËRVJETOR NË HESHTJE!

76 VJETORI I VDEKJES SË POETIT QË I QËNDROI KOHËS.

FALENDEROHET FAMULLITARI I SHKODRËS

SUKAJ ZËVENDOSOHET NË KRYE TË FAMULLISË NGA DOM ARTUR JAKU
Arqipeshkvi I Dioqezes Shkoder-Pult, Monsinjor Angelo Massafra, ka  mbajtur meshe te vecante ne Katedralen Shen Shtjefni te Shkdores per te falenderuar famullitarin e Shkodres, Dom Gjovalin Sukaj, mbas 7 vitesh e gjysem sherbimit te tij ne kete famulli

PRIZREN, RAMA NË DOKUFEST

FESTIVALI U MBËSHTET NGA QEVERIA E KOSOVËS DHE E SHQIPËRISË.

TUMAT E SHËNGJINIT, PIRAMIDAT SHQIPTARE

TË NDODHURA MES MALEVE, VETËM ARKEOLOGËT MUND T’I SHOHIN.
Te paket jane ata që kanë dëgjuar për Tumat e Shëngjinit në Lezhë, të cilat arkeologët i kanë quajtur pa frikë si ‘Piramidat Shqiptare’.

PASTRIMI I LIQENIT TË SHKODRËS

BASHKIAKU LUKA ËSHTË NDALUR DHE TEK INVESTIMET NË SHIROKË.
Fushatë sensibilizimi për pastrimin e  Liqenit të Shkodrës nga mbeturinat e ndryshme.

SHKODRA “PRET” PAPËN EDHE ME MUZIKË

GJON SHLLAKU: JEMI PJESË E KORIT TË MESHËS SË 21 SHTATORIT.
Pas ekspozites se fototekes Marubi Shkodra I bashkohet aktiviteteve qe organizohen ne nder te vizites se papa franceskut edhe me korin muzikor qe do te kete privilegjin ti bashkohet korit te madh I cili do kendoje gjate meshes se shenjte.

PAPA: SHQIPTARËT JANË POPULL FISNIK

VATIKANI PUBLIKON LOGON E VIZITËS SË PAPËS NË TIRANË
Shkoj në Shqipëri për dy arsye.

Na ndiqni

72,229FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA