27 C
Shkoder, AL

DIBRA: ÇMIMI ONUFRI, VLERËSIM MAKSIMAL

Pas suksesit te korrur tek Onufri Artisti Eros Dibra fituesi i këtij viti i Ekspozitës Ndërkombëtare “ka përcjellur emocionet përmes star plus . Njeriu përballë pasqyrës, duket, e cila vjen në fund të kësaj vepre pakminutëshe, ku njeriu- subjekt i videos- vendos t’i japë fund vetes me një pistoletë.

FESTA E LULEVE, KONCERT PARA BASHKISË SË SHKODRËS

Aktivitetet do të vazhdojnë edhe me 7 maj.

FESTIVALI I FËMIJËVE, MBYLLET NËN “BEKIMIN E SHIUT”

Reshjet e shiut i kane hequr bukurine nates finale te edicionit te 54 te kenges per femije ne Shkoder

DRITERO AGOLLI BOTON LIBER TE RI ME POEZI NE 85 VJETORIN E LINDJES

Dritëro Agolli boton libër të ri me poezi për 85-vjetorin e lindjes

MYFTINIA SHKODËR SHPERNDAN KUR’ANIN NË 3 GJUHË

FINANCUESE, SHOQATA ISLAME SHQIPTARE NË VJENË TË AUSTRISË. Vazhdojne aktivitetet e shumta te Myftinise Shkodër ne kuader te muajit te ramazanit e cila në bashkëpunim me Shoqatën Humanitare Kulturore Shqiptare në Vjenë (Austri) “Xhamia Imam El-Buhari”, shpërndau falas përkthimin e kuptimeve të Kur’anit në gjuhën shqipe, në italisht dhe anglisht.

FESTA E LULEVE PËRMBYLLET ME KONCERTIN E MUZIKËS JAZZ

 Festa e Luleve në Shkodër ka vijuar për dy ditë me radhë me një sërë aktivitetesh.

MINIKONCERTI “ROCK AND RROLL IS EVERYWHERE”

PERFORCMANCË E MUZIKOLOGUT QAMIL GJYREZI DHE GRUPIT “INDINGOS”. Një pasdite ndryshe kanë ofruar muzikanti Qamil Gjyrezi sëbashku me djemt e grupit “Indingos” në një mjedis modest.

QKF, ZHVILLON KAMPIONATIN NË SHAH DHE PING-PONG

 Qendra Kulturore e Femijeve eshte duke ruajtur traditen e pervitshme te organizimit te kampionatit te shahut dhe ping-pongut mes shkollave 9 vjeçare te qytetit te Shkodres.

SHUHET NË MOSHËN 82 VJEÇARE, NAILE HOXHA

 Eshte ndare nga jeta ne moshen 82 vjecare, bilbili i kenges qytetare shkodrane, Naile Hoxha.

NDAHET NGA JETA NË MOSHËN 90 VJEÇARE DARIO FO

 Lamtumirë Dario Fo, shkrimtari fitues i çmimit Nobel për letërsinë në 1997 humbi jetën në moshën 90 vjeçare.

Na ndiqni

77,344FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA