24 C
Shkoder, AL

“BILBILAT E VEGJËL” ZHVILLOHET FAZA E DYTË

PJESMARRJE E MADHE NGA NXËNËSIT E SHKOLLAVE TË NDRYSHME TË SHKODRËS. Është zhvilluar faza e dytë e audicioneve për “Bilbilat e vegjël 2015” me një pjesëmarrje të madhe të fëmijëve nga shkolla të ndryshme të qytetit të Shkodrës.

EUROSONG, ELHAIDA DANI NDRYSHON KËNGËN

KOMPOZITORI KA PASUR PRETENDIME PËR TË DREJTËN E AUTORIT DHE ËSHTË TËRHEQUR. “Mendoj se eshte e drejte t'ju komunikoj personalisht vendimin e marre dhe me eshte komunikuar se fundmi.

SHKODRA PËRGATITET PËR FESTIVALIN E GJIROKASTRËS

LOHJA: JEMI NË FAZËN E MBLEDHJES SË TË GJITHË ELEMENTËVE TË TRADITËS. Qendra kulturore “Pjeter Gaci” po përgatitet për aktivitete te rëndësishme qe do zhvillohen gjate këtij viti.

ÇMIMET OSCAR, SHPALLEN FITUESIT PËR VITIN 2015-të

NJË CEREMONI MBRESËLËNËSE MES EMRAVE MË TË NJOHUR BOTËROR. Edicionin e 87 te cmimeve “Oscar” e ka fituar naten e mbremshme komedia e zeze per ego dhe fame “ Birdman” . Ne kete edicion jane ndare 23 cmime .Pas filmave “ Argo “ dhe “ The artist “ per te treten here ne kater vite anetaret e Akademise I kane dhene cmimin filmit qe flet per ata vete , film ky qe ve ne loje pikerisht keta personazhe por qe ne kinemat amerikane bazohen ne ecurine e tyre .

RIGJALLËRIM I MUZIKËS CILËSORE NË SHKODËR

GJYREZI: TË RIKTHEJMË TRADITËN E ORKESTRAVE NË AMBJENTET PUBLIKE. Muzikanti Qamil Gjyrezi ne bashkepunim me te tjere muzikante te njohur ne qytetin e Shkodres

Drejtori Angoni: Duhet ndërhyrje emergjente për teatrin

Flet per situaten e fundit, kerkon investim urgjent

TEATRI “MIGJENI” GJENDJE KATASTROFALE

GJITHÇKA NË BRENDËSUI ËSHTË VJETËRSUAR, RRJETI ELEKTRIK I AMORTIZUAR. Një gjiro përreth mjediseve të brendshme të teatrit “Migjeni” është e frikshme..

DJEGIA E DORDOLECIT, PËRMBYLL “KARNAVALE N’DIELL”

ANGONI: KJO ËSHTË NJË FESTË SHUMË E RËNDËSISHME PËR QYTETIN E SHKODRËS. Ne kete forme eshte permbyllur edhe karnavali I ketij viti ne qytetin e Shkodres.

XHAMIA E PLUMBIT LUNDRON NË UJË

PAVARËSISHT PROJEKTEVE E NDËRHYRJEVE SITUATA ENDE PROBLEMATIKE. Xhamia e Plumbit vazhdon të lundrojë mes ujit. Shpesh herë janë premtuar investime të ndryshme apo nisma për rikonstruksionin e saj.

TEATRI “MIGJENI” NË GJENDJE KRITIKE

KËRKOHET MBYLLJA E TIJ, RREZIKON DJEGIEN NGA AMORTIZIMI. Bie sinjali SOS për teatrin “Migjeni” në qytetin e Shkodrës. Në një letër të drejtorit Edmond Angoni

Na ndiqni

79,167FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA