13 C
Shkoder, AL

PROMOVIMI I LIQENIT DHE TURIZMI

MINISTRIA E TURIZMIT DHE BIZNES ALBANIA AKTIVITET NË SHIROKË. Bashkimi i biznesit te shqiperise, se bashku me përfaqësues te biznesit ne Mal te Zi Organizoi nje aktivtet ne zonen turistike te shirokes ne kuader te projektit "Lakeroutes" ku pjese e ketij organizimi ishte edhe zv Ministrja e Turizmit Brunilda Paskali.

“MISS ADOLESHENCA SHQIPTARE 2015”

MARRIN PJESË 25 VAJZAT MË TË BUKURA NGA E GJITH SHQIPËRIA. “Miss Adoleshenca Shqiptare 2015” është organizimi I radhës I agjensis së spektakleve “Jehona e Shkodrës . Të shumta në numër kanë qënë vajzat që kanë dëshirurar të marrin pjesë por vetëm 25 prej tyre janë përzgjedhur për të qënë pjesë e këtij konkursi dhe që kanë kaluar në finale.

“MISS ADOLESHENCA SHQIPTARE 2015”

MARRIN PJESË 25 VAJZAT MË TË BUKURA NGA E GJITH SHQIPËRIA. “Miss Adoleshenca Shqiptare 2015” është organizimi I radhës I agjensis së spektakleve “Jehona e Shkodrës . Të shumta në numër kanë qënë vajzat që kanë dëshirurar të marrin pjesë por vetëm 25 prej tyre janë përzgjedhur për të qënë pjesë e këtij konkursi dhe që kanë kaluar në finale.

“MISS ADOLESHENCA SHQIPTARE 2015”

MARRIN PJESË 25 VAJZAT MË TË BUKURA NGA E GJITH SHQIPËRIA. “Miss Adoleshenca Shqiptare 2015” është organizimi I radhës I agjensis së spektakleve “Jehona e Shkodrës . Të shumta në numër kanë qënë vajzat që kanë dëshirurar të marrin pjesë por vetëm 25 prej tyre janë përzgjedhur për të qënë pjesë e këtij konkursi dhe që kanë kaluar në finale.

“MARIA NDIHMETARE” PANAIR NË PEDONALE

GJIMNAZI JOPUBLIK MBYLL SEZONIN MËSIMOR. Gjimnazi jopublik Maria Ndihmetare ne shkoder ka mbyllur sezonin mesimor me ane te nje panairi publik ne pedonalen qendrore ne Shkoder. Nxenes te shumte sollen para qytetareve shkodran vlerat e tyre mete mira ne muzike ,kercime punime ne piktura dhe libra.

“TRE HALLA DHE NJË TUL”

KOMEDIA QË PRITET TË SHFAQET NË TEATRIN MIGJENI ME REGJI TË BRUNO SHLLAKUT. Ne skenën e Teatrit Migjeni vijojnë intensivisht provat për komedinë “Tre Halla dhe një Tul”. Me skenar te Besnik Çinarit dhe regji te Bruno Shllakut ,kjo komedi pritet te ketë një impakt te madh tek spektatori për vete problemin social qe trajton borxhet.

MBYLLET EUROSONG, ELHAIDA DANI E 16-A

SUEDIA FITON ME 'HEROES' ,VEND I 3-TË PËR ITALINË. Suedia fitoi çmimin e parë të Eurovizionit, me perfaqesimin e kengetarit Mans Zelmerlow me këngën “Heroes” Ndersa Shqiperi renditet e 16-ta.Këngëtarja shkodrane Elhaida Dani ka performuar këngën e saj edhe në finalen e “Eurovizion 2015”.

MBYLLET EUROSONG, ELHAIDA DANI E 16-A

SUEDIA FITON ME 'HEROES' ,VEND I 3-TË PËR ITALINË. Suedia fitoi çmimin e parë të Eurovizionit, me perfaqesimin e kengetarit Mans Zelmerlow me këngën “Heroes” Ndersa Shqiperi renditet e 16-ta.Këngëtarja shkodrane Elhaida Dani ka performuar këngën e saj edhe në finalen e “Eurovizion 2015”.

DEMUSH KEÇI, “MIRËNJOHJA E QYTETIT”

KËSHILLI I BASHKISË E DEKORON PËR KONTRIBUN E TIJ NË DHËNIEN E DREJTËSISË. “Qendrestar dhe antikomunist. Punoi me perkushtim ne vendosjen e demoikracise si dhe dha kontribut ne forumin per te drejtat e njeriut.” Me kete motivacion Keshilli i Bashkise se Shkodres i akordoi kete te diele titullin “Mirenjohja e qytetit” pas vdekjes Demush Keçit.

DEMUSH KEÇI, “MIRËNJOHJA E QYTETIT”

KËSHILLI I BASHKISË E DEKORON PËR KONTRIBUN E TIJ NË DHËNIEN E DREJTËSISË. “Qendrestar dhe antikomunist. Punoi me perkushtim ne vendosjen e demoikracise si dhe dha kontribut ne forumin per te drejtat e njeriut.” Me kete motivacion Keshilli i Bashkise se Shkodres i akordoi kete te diele titullin “Mirenjohja e qytetit” pas vdekjes Demush Keçit.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA