33 C
Shkoder, AL

NDËRRON JETË “ZONJA E KINEMASË ITALIANE”

AJO ISHTE NJË NGA IMAZHET MË TË NJOHURA NË KINAMATOGRAFINË ITALIANE.Ka ndërruar jetë për shkak të një tumori në moshën 78 vjeçare “zonja e kinemasë italiane” Virna Lisi. Aktorja e njohur italiane u shua në shtëpinë e saj në Romë.

RIKTHEHET “GJAKU I ARBRIT”

NË KUADËR TË 65-VJETORIT TË TEATRIT “MIGJENI”, DUARTROKITJE TË SHUMTA.Drama “Gjaku i Arbrit” ka korrur sukses të jashtëzakonshëm nga publiku shkodran. Ashtu si para 30 viteve drama emblem erdhi në kuadrin e 65 vjetorit të teatrit “Migjeni”

DREJTUESIT, “HARROJNË” SKËNDER DRININ

GJATË HOMAZHE, ASNJE PËRFAQËSUES I MINISTRISË APO PUSHTETIT VENDOR. Indiferenca ndaj vlerave dhe njerezve qe i kane dhen emer shkores sic ishte edhe kolosi i letrave skender drini, u vererjt me shume se kurr sot ne diten e varrimit te tij.

LAMTUMIRË SKËNDER DRINI !

PËRCILLET PËR NË BANESËN E FUNDIT SHKRIMTARI I MADH. Mes lotëve e dhimbjes është përcjellë në banesën e fundit shkrimtari i madh Skënder Drini.

PROMOVOHET LIBRI “FILLIMET”

AUTORI PREÇ ZOGAJ I PRANISHËM PËR TË PREZANTUAR LIBRIN E TIJ. Libri “Fillimet” i publicistit Preç Zogaj është promovuar në qytetin e Shkodrës.

FJALËT E FUNDIT, TË NJË NJERIU TË MADH

“IN MEMORIAM” PËR KONTRIBUTIN E NJË POETI TË MADH QË NUK E LA VETËM LEXUESIN.Ky ishte mendimi i Skender Drinit, apo profesorit, ashtu sic te gjithe e therrisnin ne Shkoder, nje person qe ndoshta per shum ishte I panjohur, por I njohur me shume se kushdo tjeter.

“GJAKU I ARBRIT” PA TINKA KURTIN!

LOKJA, AKTORJA KRYESORE MUNGON NË RISHFAQJEN E DRAMËS.Aktorja Tinka Kurti do mungoje ne shfaqjen e drames “Gjaku i Arbrit” me date 17 dhjetor. Organizatoret kane afishuar posterat e drames ku dukshem mungon jo vetem roli i Lokes por edhe emri i aktores se madhe Tinka Kurti.

NDAHET NGA JETA SKËNDER DRINI

SHKRIMTARI NDËRRON JETË NË MOSHËN 79 VJEÇARE PAS NJË SËMUNDJEJE .Eshte ndare nga jeta ne moshen 79 vjecare shkrimtari Skender Drini. Shkrimtari ka nderruar jete mengjesin e 16 dhjetorit pas nje semundjeje te rende duke lene pas te vetme gruan e tij e sic te gjithe e dime ai ia kushtoi tere jeten e tij sherbimit ndaj bashkeshortes te paralizuar prej vitesh.

STRAUSS FITUESE E MISS BOTA 2014

22 VJEÇARJA NGA AFRIKA E JUGUT, ËSHTË PËRZGJEDHUR MË E MIRA E GLOBIT. Është vetëm 22 vjeç por ka mundur të fitoj konkurrencën e 120 vajzave të tjera.

SHKODRA FEST, MBYLLET GJYSËMFINALJA

27 KËNGËTARËT E KËTIJ EVENIMENTI KANË PERFORMUAR NË QENDËR TË QYTETIT .Ne krye qendrën e veriut , Shkodrën është realizuar nje kompeticion qe vjen për here te pare për te gjithë këngëtaret e rinj dhe ata te afirmuar .

Na ndiqni

79,002FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA