26 C
Shkoder, AL

‘PËR FLAMUJT E MUZEUT KOMBËTAR’ – PROMOVOHET LIBRI I PROF. AS. DR. FREDERIK STAMATIT

Sot, në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar u bë promovimi i librit “Për flamujt e Muzeut Kombëtar” i Prof. As. Dr. Frederik Stamatit, me...

NGRITI ZËRIN KUNDËR SHEMBJES SË TEATRIT, VOTON ROBERT NDRENIKA

Artisti i Popullit, Robert Ndrenika, iu është drejtuar sot kutive të votimit, për të hedhur votën e tij. Ikona e kinematografisë shqiptare ka votuar...

“DËSHMOJ’’, LIBRI I SHKRUAR ME LOTË

“Dëshmoj” (unë, hija dhe vuajtja) është titulli I librit të fundit që vjen si ribotim I shkrimtarit shkodran Viktor Martini I cili përmes 210...

SHKODËR, BISEDË PËR EKSPOZITËN “FOTOGRAF TË JUGLINDJES”

Muzeu kombëtar i fotografisë Marubi në Shkodër zhvilloi një bisedë rreth ekspozitës “Fotografë të juglindjes shqiptare” e cila u hap pak kohë më parë...

SHKODËR, “28 NËNTORI” FESTON NË CEREMONINË E MATURËS

Shkolla “28 Nëntori” në Shkodë festoi mbrëmjen e maturës në një ceremoni të veçantë në sheshin përpara kësaj shkolle, aty ku 3 vite më...

KOPRACI “SHKON NË BURG”, SHFAQJA PARA TË DËNUARVE NË BURGUN E DRENOVËS

“Kopraci”, nën interpretimin e aktorit 93-vjecar Koço Qëndro u vu në skenë përballë një publiku ndryshe. Të dënuarit nga burgu i Drenovës dhe disa gra...

SHKODËR, ELSAID HYSAJ BËN DASMËN E ËNDRRAVE

Kjo është dasma e futbollistit të kombëtares shqiptare dhe ekipit të Napolit në Itali Elsaid Hysaj. Shkodrani i dha fund beqarisë në një dasëm...

SHKODËR, STUDENTËT HAPIN EKSPOZITËN “PRITJE”

Ëndrrat nuk duhet t'i lëmë asnjëherë në mes. Kjo është motoja e ekspozitës "Pritje" e hapur në "Galerinë e Arteve" në Shkodër. Ekspozita "Pritje" vjen...

SHKODËR, DRAMA “DO T’JU TREGOJ NJË HISTORI TJETËR”

“Do t’ju tregoj një histori tjetër” është drama e vendosur në skenë nga të rinjtë e famullisë “Shën Rroku” e Rranxa Bushatit. Kjo dramë...

CARLA BRUNI NË BUTRINT, ME 11 KËNGËT E ALBUMIT TË FUNDIT

“Çfarë gëzimi që do të ndajë me ju listën e preferuar të këngëve të mia. Unë shpresoj se do t’i pëlqeni.” Me këtë status e...

Na ndiqni

76,928FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA