28 C
Shkoder, AL

PRONARËT TË BASHKËPUNOJNË ME SHTETIN MIRËMBAJTJA DHE RESTAURIMI I DISA NDËRTIMEVE SIMBOL TË SHKODRËS

Dikur ishin ndër godinat me te vecanta, me te frekuentuara e me elegante te kohes, por qe prej dekadash, jane lene ne nje lloj te vecante harrese qe ka cuar ne degradim total.

SHPALLET MISS BJESHKA 2014

LOGU I BJESHKËVE VAZHDON TRADITËN E KELMENDIT.
Qafa e Predelecit ishte per te shumtin vit radhazi mikpritese e Miss Bjeshkes, aktivitetit tradicional te organizuar nga Komuna e Kelmendit.

VIZITA E PAPËS, AKTIVITETE EDHE NË SHKODËR

DRKK KA GATI NJË SERË OBJEKTESH HISTORIKE TË CILAT DO TË PROPOZOHEN PËR MONUMENTE KULTURE.Vizita e Papa Franceskut ne Shqiperi, ne 21 Shtator nuk do te kaloje pa vemendje edhe ne Shkoder. Drejtoria Rajonale e Kultures Kombetare, do te propozoje shpalljen monumente culture te disa objekteve jo vetem religjoze, te cilat I kane rrenjet e tyre ne veriun e Shqiperise.

GJELOSH GJOKAJ DËSHIRON TË EKSPOZOJË NË SHKODËR

GALERIA E ARTEVE: PIKTORI I FAMSHËM ËSHTË I MIRËPRITUR
Me ekspozita dhe punime qe gjenden ne galerite e mbare botes, piktori Gjelosh Gjokaj eshte nje ikone e artit pamor shqiptar.
I vendosur fillimisht ne Itali e me pas ne Kosove e Gjermani, 81-vjecari Gjelosh Gjokaj udheton i vetem ne makine nga Augsburgu ne Tuz, ku edhe ka shtepine e lindjes. Ai e fillon biseden duke treguar shkurt mbi jeten e tij artistike, pa harruar asnjehere malesoret e tij.

GARA PËR MË TË BUKURIT E ADRIATIKUT

MBAHET NË SHËNGJIN MISS & MISTER PLAZHI. FINALJA NË ULQIN
Nje spektakel I vertete eshte organizuar mbremjen e se premtes ne Shengjin, ku u shpallen me te miret e ketij plazhi.Spektakli “Miss & Mister Plazhi Adriatik”, I organizuar ne kamping-pishinen Riviera te Shengjinit, ksihte qellim kurorezimin e vajzes dhe djalit me te bukur te plazhit.

SHPALLET MISS BJESHKA 2014

Odeta Smajlaj u shpall sot mbasdreke Miss Bjeshka 2014 ne Qafen e Bordolecit, te Malesise se Madhe.
Spektakli I organizuar prej vitesh nga komuna e Kelmendit, kesaj here kishte edhe ndihmen financiare te Fondit Shqiptar te Zhvillimit.Ne mes publikut te shumte ishin te pranishem edhe deputete te Kuvendit te Shqiperise dhe politikane te tjere nga Qarku I Shkdores e me gjere.

STILISTËT E VERIUT, PARADË NË SHËNGJIN

MBAHET PËR TË 6 VIT SFILATA “MODA NË FOKUS”
Per te gjashtin vit me radhe, ne plazhin e Shengjinit eshte mbajtur sfilata e modes “Moda ne fokus”.
E mbajtur ne njerin prej resorteve me te bukur te plazhit, sfilata kishte protagoniste 9 stiliste nga Lezha dhe Holta Ramadanin, si e vetmja stiliste nga Shkodra, pjesmarrese ne kete sfilate.

MË PAK TURISTË MË SHUMË TË ARDHURA

BEKTESHI: PËRMIRËSIMI I SHËRBIMIT KA NDIKUAR NË RRITJEN  E TË ARDHURAVE

Jemi ne kulmin e sezonit turistik por gjithashtu drejt fundit te ketij sezoni veror, e megjithe numrin e madh te turisteve qe duken ne qytetin e shkodres sipas drkk Shkoder ka me pak turiste se vitin e kaluar por 5 here me shume te ardhura Sipas Bekteshit permiresimi I cilesise se sherbimit ka qene faktori kryesor qe ka ndikuar ne rritjen e te ardhurave.

KJO ËSHTË MË E BUKURA E MALËSISË

15-VJEÇARJA E LINDUR NË AMERIKË SHPALLET “MISS MALËSIA”
Elizabeta Pëllumbaj eshte vajza me e bukur ne Malesi.
Vajza e lindur ne Amerike, por me origjine nga fshati Dedaj i Komunes Shkrel ne Malesine e Madhe,

KALIMERA POETIKE 2014

2-4 GUSHT MBAHET NË KALANË E ULQINIT AKTIVITETI TRADICIONAL. Me tre te ftuar special, nga Shqiperia, Mali I Zi dhe Kosova, per tre nete radhazi mbahet ne Ulqin Kalimera Poetike.

Na ndiqni

77,009FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA