26 C
Shkoder, AL

LAMTUMIRË SKËNDER DRINI !

PËRCILLET PËR NË BANESËN E FUNDIT SHKRIMTARI I MADH. Mes lotëve e dhimbjes është përcjellë në banesën e fundit shkrimtari i madh Skënder Drini.

PROMOVOHET LIBRI “FILLIMET”

AUTORI PREÇ ZOGAJ I PRANISHËM PËR TË PREZANTUAR LIBRIN E TIJ. Libri “Fillimet” i publicistit Preç Zogaj është promovuar në qytetin e Shkodrës.

FJALËT E FUNDIT, TË NJË NJERIU TË MADH

“IN MEMORIAM” PËR KONTRIBUTIN E NJË POETI TË MADH QË NUK E LA VETËM LEXUESIN.Ky ishte mendimi i Skender Drinit, apo profesorit, ashtu sic te gjithe e therrisnin ne Shkoder, nje person qe ndoshta per shum ishte I panjohur, por I njohur me shume se kushdo tjeter.

“GJAKU I ARBRIT” PA TINKA KURTIN!

LOKJA, AKTORJA KRYESORE MUNGON NË RISHFAQJEN E DRAMËS.Aktorja Tinka Kurti do mungoje ne shfaqjen e drames “Gjaku i Arbrit” me date 17 dhjetor. Organizatoret kane afishuar posterat e drames ku dukshem mungon jo vetem roli i Lokes por edhe emri i aktores se madhe Tinka Kurti.

NDAHET NGA JETA SKËNDER DRINI

SHKRIMTARI NDËRRON JETË NË MOSHËN 79 VJEÇARE PAS NJË SËMUNDJEJE .Eshte ndare nga jeta ne moshen 79 vjecare shkrimtari Skender Drini. Shkrimtari ka nderruar jete mengjesin e 16 dhjetorit pas nje semundjeje te rende duke lene pas te vetme gruan e tij e sic te gjithe e dime ai ia kushtoi tere jeten e tij sherbimit ndaj bashkeshortes te paralizuar prej vitesh.

STRAUSS FITUESE E MISS BOTA 2014

22 VJEÇARJA NGA AFRIKA E JUGUT, ËSHTË PËRZGJEDHUR MË E MIRA E GLOBIT. Është vetëm 22 vjeç por ka mundur të fitoj konkurrencën e 120 vajzave të tjera.

SHKODRA FEST, MBYLLET GJYSËMFINALJA

27 KËNGËTARËT E KËTIJ EVENIMENTI KANË PERFORMUAR NË QENDËR TË QYTETIT .Ne krye qendrën e veriut , Shkodrën është realizuar nje kompeticion qe vjen për here te pare për te gjithë këngëtaret e rinj dhe ata te afirmuar .

DUKAGJINI, RRUGËTIM NË GJENEZË

SHYTI: NJË STUDIM MONOGRAFIK PËR HISTORINË E DUKAGJINIT.Libri “Dukagjini, rrugëtim në gjenezë” i autorit Luigj Shyti është promovuar ketë te shtune ne Biblioteken “Marin Barleti”, ky libër filloi si një nisme, si një ide, një rrugëtim qe kërkon rrënjet e vendlindjes se tij.

GJYSËMFINALJA E SHKODRA FEST

29 KËNGËTARË GAROJNË PËR TË KALUAR NË NATËN FINALE, NË PEDONALE.Shkodra Fest ne bashkëpunim me televizionin Star Plus tashme do te prezantojnë gjysme finalistet e saj , ky organizim do te behet ditën e sotme ne pedonale pranë Hotel Colosseo .

“GJAKU I ARBRIT” NË SKENË ME 17 DHJETOR

I BASHKOHET TRUPËS AKTORI I ARDHUR NGA AMERIKA YMER BALA.Rivenia ne skene pas 30 vitesh e drames “Gjaku i Arbrit” ka rikthyer ne role 30 vite me te vjeter aktoret e mirenjohur te skenes se Teatrit Migjeni si Tinka kurti dhe Ymer Bala etj po njekohesisht shume emocione.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA