12 C
Shkoder, AL

PAPA, VLERËSIM PËR SHKODRËN

SHLLAKU: KY ÇMIM ËSHTË NJË NDER I MADH PËR GJITHË KORIN.Grupi koral nga qyteti i shkodres i cili  shoqeroi meshen e shenjte te kremtuar...

BUKUROSHJA E FJETUR VJEN NGA ÇEKIA

TRUPA E KUKULLAVE “MIRKEL”, SHFAQJE NË TEATRIN “MIGJENI. “Bukuroshja e fjetur”, perralla e mrekullueshme e Vellezerve Grim, eshte shfaqur per femijet shkodrane paradreken e se enjtes ne Teatrin Migjeni”.

KALAJA ROZAFA “OAZ” I TURSITEVE

NUMRI I TURISTËVE GJITHNJË E NË RRITJE. Në kalanë e Rozafës janë ngjitur një numër I madh vizitorësh që tregon nje numer rreth 30 % me te madh se nje vit me pare.

NË PRITJE PËR HAPJEN E MUZEUT

HAPJA E MUZEU TË DIKTATURËS “PENG” I PASURIMIT ME ELEMENTË TË RINJ.
Ne Muzeun e diktaures po punohet intensivisht per te mundesuar sa me pare hapjen e ketij muzeu, drejtoresha e zyres se cultures prane bashkise Shkoder elena zorba tregoi per star plus se hapja po mbahet peng nga pasurimi me elemente te rinj.

PAPA, PUBLIKOHET PLATFORMA E ALTARIT

ARKITEKTI SHKODRAN ZEF ÇUNI IDEON ALTARIN E MESHËS SË 21 SHTATORIT
Kjo do te jete skena historike nga ku Papa Francesku do kremtoje meshen e shenjte me 21 shtator nga sheshi nene tereza ne Tirane. Kjo do te jete pamja e algtarit te shenjte qe me date 21 shtaor do mireprese besimtaret e te gjitha feve nga gjithe Shqiperia.

SHKODRA RIKTHEHET NË FESTIVALIN E KOMEDISË

SMAJA: PAS 10 VITESH NË KORÇË ME “ELDORADON”. Komedia Eldorado, me skenar te albi brahusha dhe regji te fatbardh smaja do ngjitet ne skenen e festivalit te komedise ne korce me date 18 shtator.

17 VJET PA NËNË TEREZËN

GONXHE BOJAXHI, SHQIPTARJA MË E SHQUAR E TË GJITHA KOHËRAVE
Me 5 shtator u mbushen 17 vjet nga vdekja e humanistes shqiptare, nobelistes dhe të bekuarës së Vatikanit, Nënë Tereza.

GALERIA E ARTEVE, NJË SEZON PLOT AKTIVITETE

DRAÇINI: MIRËPRESIM ARTDASHËSIT DHE ARTISTËT E RINJ.

SHTËPIA “LORO BORIÇI” PO HUMB IDENTITETIN

LIGJI PËR TRASHËGIMINË KULTURORE PRITET TË NDRYSHOJË GJATË MUAJIT SHTATOR
Shtëpia ku u lind dhe u rrit futbollisti shkodran me famë kombëtare, Loro Boriçi prej me shume se dy vitesh i eshte nenshtruar rikonstruksionit nga nje grup specialistesh te arkitektures italiane.

MISS & MISTER VOGËLUSHI

ORAGANIZATORËT FTESË PËR PJESMARRJE, PËR TË ZGJEDHUR MË TË BUKURIT
Pas nje suksesi te arritur ne mis dhe mister shkodra, Shodra next, do te ofroje nje tjeter konkurs bukurie,

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA