SKËNDERBEU NË PUGLIA, EKSPOZOHEN SHPATA DHE PËRKRENARJA

Përkrenarja dhe shpata e Skënderbeut kanë ardhur të riprodhuara në ekspozitën "Skënderbeg", në kuadër të vitit të heroit tonë kombëtar në rajonin e Puglias...

ARTISTËT SHQIPTARË ME BALLO VJENEZE NË PALLATIN E KONGRESEVE

Nata gala e mbylljes se vitit kulturor Shqipëri-Austri solli për publikun shqiptar "Alles Walzer". “Të gjithë kërcejnë” u titullua mbrëmja e valsit vienez që artdashësit...

ZBULOHEN 6 KËNGË TË PANJOHURA TË TEFTA TASHKO KOÇOS

Muzeu Kombëtar i Arsimit "Mësonjëtorja e Parë Shqipe" në Korçë e ka mbyllur këtë vit me një suprizë: ka transmetuar 6 këngë të panjohura...

GODET BIZESMENIN DHE I VJEDH MAKINËN, ARRESTOHET 39-VJEÇARI

Policia e Elbasanit ka arrestuar në flgrancë shtetasin B.M., 39 vjeç, banues në lagjen “Aqif Pasha”, pasi pas një konflikti të ndodhur midis shtetasit...

LEZHË, FËMIJËT ME AFTËSI NDRYSHE GËZOJNË

Me rastin e festave të fundvitit në Qendren Kulturore të Fëmijëve Gjergj Lacaj në Lezhë është organizuar një aktivitet me fëmijët me aftësi ndryshe. Ky...

LEZHË, BIBLIOTEKA ”GJERGJ FISHTA” VLERËSON FËMIJËT

Biblioteka Publike e qytetit të Lezhë mjaft e pasur me tituj librash ështe e adhuruar nga lexuesit e vegjël të cilët gjejnë librat e...

DHURATA PËR NXËNËSIT E SHKËLQYESHËM TË SHKODRËS

Bashkia Shkodër, në kuadër të aktivitetetve të zhvilluara për festat e fundvitit ka dhuruar lodra për të gjithë nxënësit e shkëlqyeshëm të shkollave 9...
video

POSTRIBË, KUJTOHEN DËSHMORËT

Shoqata Kulturore Atdhetare “Postriba” ka zhvilluar aktivitetin kulturor në nder të dëshmorëve të rënë gjatë luftës së zhvilluar në rrethimin e Shkodrës në dhjetor...

SHKODËR, KONCERTI GALA “NDËRMENDJE 2018”

Disa prej pjesëve më të njohura muzikore erdhën në koncertin gala "Ndërmendje 2018" i organizuar nga Bashkia Shkodër për festat e fundvitit. Tashmë kjo mbrëmje...

PROMOVOHET LIBRI ‘HERBERT DHE SHQIPËRIA E PAVARUR’, AUTORI: DIPLOMAT BRITANIK

“Aubrey Herbert dhe Shqipëria e pavarur” është libri që u promovua sot në Qendrën “Nacional”. Në vepër përfshihen letërkëmbime të rëndësishme të Herbert dhe pjesë...

Na ndiqni

66,479FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA