27 C
Shkoder, AL

NESËR NË SHËNGJIN “MISS INTERCONTINENTAL”

Lezha do te mireprese per here te pare 16 vajza finaliste te miss Intercontinetal Albania 2018. Po vijojne me intensitet provat gjenerale te evenimentit te...

“MREKULLIA” FILMI PREMIERË NGA BRUNO SHLLAKU

Premiera e filmit “Mrekullia” me regji dhe skenar, nga Bruno u shfaq në kinema “Millenium” në qytetin e Shkodrës. Një projekt që ka bërë...
video

POSTRIBË, KUJTOHEN DËSHMORËT

Shoqata Kulturore Atdhetare “Postriba” ka zhvilluar aktivitetin kulturor në nder të dëshmorëve të rënë gjatë luftës së zhvilluar në rrethimin e Shkodrës në dhjetor...

“GOMARI I BABATASIT” NË TEATRIN “MIGJENI”

“Gomari i Babatasit” godet rëndë përmes sarkazmës. Edhe pse e shkruar vite më parë nga At Gjergj Fishta, për regjisorin Altin Basha, vazhdon të...

PIKTURA MURALE NË AKSIN SHKODËR-VELIPOJË

Aksi Shkodër-Velipojës u përzgjodh nga Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare që të bëhej objekt i pikturave murale. Ky aktivitet me disa prej nxënësve të shkollave...

AKTORI NGA SHKODRA SË SHPEJTI NE NJË FILM NË HOLLIWOOD

Ai është mjaft i njohur pasi ka marrë pjesë në disa projekte të ndryshme në filma hollivudian. Marko Caka së fundmi ka marrë një tjetër...

“ROCK AKADEMI” DHE SUKSESI I “SHKODRA JAZZ FESTIVAL”

Për disa ditë Shkodra do të jetë nën pushtetin e Jazz-it. Edicioni i nëntë i “Shkodra Jazz Festival”përkon edhe me edicionin e dytë “Rock...

“NAMI” NË SHKODËR, FUNDJAVA QUHET “ASTORIA”

Pas shume vitesh ne po vjen nje frym e re, nje vend ku cdo kush mund ta gjej veten.

PREZANTOHET DOKUMENTARI KUSHTUAR PAULIN SHTJEFNIT

Miq te aferm,. koleg, dashamir, dashimres te artit dhe te kultures ne Shkoder, kane qene te gjithe se bashku, ne promovimin e dokumentarit te realizuar nga Radio Televizioni Shqiptar, kushtuar, Publicistit, gazetarit dhe poetit Paulin Shtjefni.

“BURRA TË GJALLË, BURRA TË VDEKUR”

“Burra të gjallë, burra të vdekur” është libri më i fundit i shkrimtarit Xhahid Bushati, i promovuar këtë të shtunë në ambientet e bibliotekës...

Na ndiqni

77,346FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA