12.1 C
Shkoder, AL
video

SHKODËR, STUDENTËT SJELLIN FRAGMENT NGA DRAMA “EMIRA”

Studentët e Fakultetit të Shkencave Shoqërore të universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër, të degës Gjuhë shqipe – Letërsi dhe Gazetari - Komunikim në kuadër të...

NXËNËSIT RISJELLIN “SHËN GJON KRYEPREMI” NË DITËN E TEATRIT

27 marsi shënon ditën ndërkombëtare të teatrit dhe më këtë rast teatri “Migjeni” në Shkodër ka rikthyer në skenë tragji-komedinë “Shën Gjon Kryepremi” të...

SHFAQJA NË FUNDJAVË/’MBRETËRESHA E BUKURISË’ LAURA NEZHA NË TEATRIN ‘MIGJENI’, SHKODËR

“Mbretëresha e bukurisë nga Leenane”, e ngjitur në skenë nga regjisori Kiço Londo, do të shfaqet dy ditë rresht në datat 29 dhe 30...

NDAHET NGA JETA KËNGËTARI DHE KOMPOZITORI I FAMSHËM I “THE WALKER BROTHERS”

Një nga figurat më me ndikim në historinë e rock-ut, Scott Walker ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare. Walker mori famë, pas pjesëmarrjes në grupin...

MINISTRIA E KULTURËS EMËRON DREJTUESIN E TË DREJTAVE TË AUTORIT, NDËRKOHË “ALBAUTOR” ËSHTË...

Shoqata “Albautor” që mbron të drejtat e autorëve shqiptarë, është përfshirë në një skandal të dukshëm, ku jo vetëm ish-drejtori ekzekutiv i shoqatës “Albautor”...

REALIZOHET FILMI NDËRKOMBËTAR KUSHTUAR NËNË TEREZËS

Figura e Nënë Terezës është një nga emrat shqiptarë më të vlerësuarat ndërkombëtarisht. Tashmë për shenjtoren do të realizohet një film bibliografik që pritet të...

KATER ARTISTE NE GARE PËR DREJTIMIN E QENDRËS KOMBETARE SE FILMIT

Konkurrim për vend pune, është çelur gara për një kryetar për Qendrën Kombëtare të Kinematografisë. Ky është konkursi, që Ministria e Kulturës ka hapur për...

LEZHË, “LEZHA TALENT 2019”

"Lezha Talent 2019", ka nisur rrugetimin per zbulimin e talenteve te reja ne qytetin e Lezhes. Interesi ndaj ketij Talent Show i cili zhvillohet per...

SHKODËR, MBRËMJA MUZIKORE “BIJA SHQIPTARE”

Në aktivitetet për 70-vjetorin e At Vinçens Prennushit, u zhvillua edhe një mbrëmje letraro-muzikore me poezitë e At Viçens Prennushit dhe muzikën nga At...

SHKODËR, NJË LIBËR NË 70-VJETORIN E VDEKJES SE AT VINÇENS PRENNUSHIT

"Një jetë për fe dhe atdhe" është libri i promovuar kushtuar At Vinçens Prennushit, në 70-vjetorin e vdekjes së tij. Ky libër i risjellë nga...

Na ndiqni

72,023FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA