34 C
Shkoder, AL

SHKODER , DEGA E ARTEVE HAP EKSPOZITE

Në përmbyllje të këtij sezoni akademik, departamenti i arteve në universitetin e Shkodrës "Luigj Gurakuqi" hapi një ekspozitë me punime të studentëve të cilët...

SHKODËR, PËRMBYLLET FESTIVALI I 57-të I KËNGËS PËR FËMIJË

“Ty në rërë të vizatoj”, një këngë kushtuar qytetit të Durrësit e kënduar nga Violeta Beshiri fitoi çmimin e parë në festivalin e 57-të...

SHKODËR, ORKESTRA E RTSH SJELL MUZIKËN E FILMAVE SHQIPTAR

Nostalgjia për filmat shqiptar të realizuar nga kinematografia, emocionet dhe ngjarjet e ndryshme të përjetuara u sollën nga një pjesë e orkestrës së Radio...

SHKODËR, PROMOVOHET LIBRI “PREKA I GJONIT”

Në bibliotekën “Marin Barleti” në Shkodër u promovua libri “Preka I Gjonit” i shkrimtarit Lekë Imera. Në këtë libër pasqyrohet historia e një biznesmeni...

JETA E TENORIT LEGJENDAR, NË NJË DOKUMENTAR

Jeta e tenorit legjendar Luciano Pavarotti do të shfaqet përmes një dokumentari, i cili pritet të dalë shumë shpejt në kinematë botërore. Nën regjinë e...

SHKODËR, PROMOVOHET LIBRI “STATISTIKA PËRSHKRUESE”

Në Shkodër është promovuar libri “Statistika Përshkruese” i dy autorëve Besnik Nuredini dhe Bashkim Kamberi që të dy profesorë në universitetet shqiptare për ekonominë...

NATA E DYTË E FESTIVALIT TË KËNGËS PËR FËMIJË

Ka përfunduar nata e dytë e festivalit mbarëkombëtar të këngës për fëmijë në Shkodër, e cila u zhvillua në teatrin “Migjeni”. Kjo natë mbylli...

“HAXHI SHEH SHAMIA” DEGA E DJEMVE MBYLL VITIN SHKOLLOR

Medreseja “Haxhi Sheh Shamia” dega e djemve ka organizuar ceremoninë e mbylljes së vitit shkollor 2018 - 2019. Nën moton “Hapa që shihen, gjurme...

PREJ 18 VITESH VJEN NGA ITALIA PËR FESTIVALIN E FËMIJËVE

Prej 18 vitesh, festivali mbarëkombëtar I këngës për fëmijë në Shkodër ka një të adhurues të veçantë, I cili për 3 ditë që zgjat...

SHKODËR, STARTON FESTIVALI I 57-të I KËNGËS PËR FËMIJË

12 fëmijët të talentuar çelën siparin e fëstivalit të 57-të mbarëkombëtar të këngës për fëmijë në qytetin e shkodrës. Këngë, valle dhe shumë atmosferë...

Na ndiqni

77,238FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA