POLITIKE

COVID-19, IZMIRA ULQINAKU: JA SI IU DEL BOJA DITA DITËS MASHTRIMEVE TË RAMËS

Postimi i Izmira Ulqinakut Ja si iu del boja dita ditës mashtrimeve të Ramës! Edi Rama me papërgjegjshmëri totale, stafin mjekësor e lë në mëshirë të...

DEPUTETI ADRIATIK ALIMADHI LETËR RAMËS: UNË DHE BASHKËSHORTJA ME COVID 19, PËR TY DO...

COVID 19 infekton Kuvendin. Kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, njëherësh edhe deputet, është konfirmuar pozitiv me koronavirusin së bashku me bashkëshorten. Lajmin e ka...

BE PËRFUNDON FORMALISHT ÇELJEN E NEGOCIATAVE ME SHQIPËRINË! MINISTRIA E JASHTME: MESAZH POZITIV PËR...

Bashkimi Europian ka çelur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut dhe sot është përfunduar formalisht e gjithë vendimmarrja. Ministria e Jashtme e quan si...

“TË VDEKURIT KUNDREJT RRITJES EKONOMIKE”, DW: NUK ARRIN T’U BESOSH SYVE E VESHËVE, ÇFARË...

Nuk arrin t’u besosh syve e veshëve të tu. Pas dy javësh paralizim tani fillojnë të bëhen llogaritë e para: të vdekur kundrejt rritjes...

“DO ISHTE BUDALLALLËK TË HUMBISNIM ZEMRËN”, RAMA MESAZH SHQIPTARËVE ME SHPREHJEN E CHURCHILL

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe sot me njē mesazh sensibilizimi për shqiptarët, në një kohë kur vendi ynë po përballet me pandeminë e...

KOMISIONERI VARHELYI BISEDË ME BASHËN: KEMI RËNË DAKORD SE REFORMAT DUHET TË VAZHDOJNË

Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka zhvilluar një bisedë me kreun e PD, Lulzim Basha. Oliver Varhelyi në tëitter shkruan se me...

BLLOKIMI I 10 MIJË MASKAVE NË DOGANËN GREKE/ RUÇI DHE KRYEPARLAMENTARËT E BP LETËR...

Një ditë pas bllokimit në doganën greke të 10 mijë maskave që kishin destinacion Shqipërinë, kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe homologët e tij...

“O JU NJERËZ, KOLERA ËSHTË SI ZJARRI I NDREZUR, NDAJ PËRHAPUNI”, RAMA MESAZH SENSIBILIZUES...

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që t’i përcjell qytetarëve shqiptarë një mesazh sensibilizues, përmes një thënie të shenjtë, në një kohë kur vendi po...

SI PO ZHVILLOHET MBLEDHJA E KËSHILLIT TË SIGURISË KOMBËTARE? RAMA PUBLIKON FOTOT

Kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare që ka nisur prej orës 12:00 lidhur me situatën me koronavirusin...

“PO-JA” PËR NEGOCIATAT, DW: KOHA PËR NJË SINJAL TË RËNDËSISHËM NË RAJON, ME COVID-19...

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe...

BOTA