POLITIKE

PD PROTESTON NË TIRANË

Partia Demokratike dhe aleatët e saj opozitar kanë protestuar këtë të shtunë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë. Qindra simpatizant u mblodhën nga e...

ATENTATORI I AZEM HAJDARIT “SHPALLET” QYTETAR NDERI I HASIT

Partia Demokratike denoncoi sot se kryebashkiaku i Hasit ka propozuar dhënien e titullit Qytetar Nderi për atentatorin e liderit të demokracisë Azem Hajdari. Flamur Noka...

RAMA: BABALEPARTITË SHPIKËN SOT PËRGJIMIN PËR BABALEKRYETARIN BASHA

Partia Demokratike pretendon se nëpërmjet një operacioni klandestin, siç e quan ajo, policia e shtetit prej 24 orësh ndjek dhe përgjon kryetarin e opozitës...

PROTESTUESIT I AFROHEN KORDONIT TË POLICISË, TENSIONOHET SITUATA PARA KRYEMINISTRISË

Opozita proteston sot kundër qeverisë dhe kërkon dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj pas akuzave për trafik droge për vëllain e tij Agron...

POLITIKANI VITTORIO SGARBI REAGON PËR NDIHMËN E MJEKËVE NDAJ ITALISË: KJO ËSHTË EVROPA QË...

Politikani Vittorio Sgarbi ka reaguar për ndihmën që po i ofron Shqipëria vendit të tij Italisë. “Kjo është Evropa që duam. Nderim për Edi Ramën...

BASHA MBLEDH GRUPIN DHE ALEATËT, PËRCAKTOHET AKSIONI OPOZITAR PËR KËTË JAVË

Partia Demokratike ka mbledhur paraditen e sotme mbledhjen e grupit parlamentar, në të cilën janë të pranishëm dhe aleatët parlamentarë. Përcaktimi i aksionit opozitar për...

BASHA MBLEDH GRUPIN DHE ALEATËT, PËRCAKTOHET AKSIONI OPOZITAR PËR KËTË JAVË

Partia Demokratike ka mbledhur paraditen e sotme grupin parlamentar, në të cilën janë të pranishëm dhe aleatët parlamentarë. Përcaktimi i aksionit opozitar për këtë javë...

OPOZITA NIS SESIONIN ME TAKIM TË JASHTËZAKONSHËM NË SHKODËR (DETAJET)

Opozita nuk do të marrë pjesë në fillimin e sesionit të ri parlamentar. Ky është vendimi që është marrë nga mbledhja e kryetarit të...

LIGJ PËR DEKOMUNISTIZIMIN, ALIBEAJ: SHËNIM MBI ÇDO FILM DHE LIBËR TË PARA 1990-ËS

Prej shtatorit të vitit të kaluar, Partia Demokratike po punon për një ligj të plotë për dekomunistizimin e shoqërisë shqiptare. Ligji i është dorëzuar për...

PD SHPALL NISMËN KUSHTETUESE PËR VETTINGUN NË POLITIKË, FILLON MBLEDHJA E FIRMAVE

Partia Demokratike ka shpallur sot nismën kushtetuese për vettingun në politikë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka shpallur 4 objektivat e platformës për çlirimin...

BOTA