3.4 C
Shkoder, AL

POLITIKE

ERË PROTESTASH DHE ZGJEDHJESH NË PD

Me stinën e protestave Partia Demokratike e shkodrës behet gati edhe për nje process tjetër tejet të rëndësishëm. Që tani kane nisur te hidhen zaret per pasuesin e Ramiz Cobaj në krye të partisë Demokratike ne Shkodër. Edhe pse procesi I zgjedhjeve pritet te finalizohet ne muajin korrik të këtij viti, Brenda radheve te parties demokratike kane nisur të përfliten edhe emrat per kandidatë për Kryetar të Partisë Demokratike ne Shkodër. Lista nuk është shume e gjatë, edhe pse janë të shumtë ato të cilët kërkojnë te jene kryetar të deges se parties demokratike ne Shkodër.

RENDI I DITËS, LISTA E KANDIDATËVE PËR KLGJ E KLP NË SEANCË

Deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë, do të betohen në seancën plenare të kësaj të enjteje. Sipas rendit të ditës të publikuar në faqen zyrtare të Kuvendit, Dritan Bici dhe Silva Caka, pas betimit ditën e sotme do të nisin zyrtarisht detyrën. Ata zëvendësuan në këtë post, Aqif Rakipin e PDIU-së, dhe Gledion Rehovicën e LSI-së.

RAMA TAKIM ME HOMOLOGUN BELG PËR NEGOCIATAT ME BE NË DAVOS

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos. Ditën e sotme, Rama u takua me kryeministrin belg Charles Michel, me të cilin diskutoi mbi marrëdhëniet mes dy vendeve.

MBLIDHET KRYESIA E PD, NIS MOSBINDJA CIVILE EDHE NË SHKODËR

Eshte mbledhur mesditen e se merkures kryesia e Partise Demokratike ne Shkoder. Mbledhja eshte fokusuar ne thirrjen e kryetarit Basha per mosbindje civile dhe kryetari...

MANJANI: AMNISTI DO TË KETË, POR NUK KA ENDE SHIFRA

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani bën të ditur se institucioni që drejton është duke punuar për një amnisti, por që nuk ka ende shifra zyrtare.

KOTZIAS MIRËPRET MARRJEN E SHTETËSISË SHQIPTARE NGA JANULLATUS

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për ti dhënë shtetësinë shqiptare kreut të kishës ortodokse autoqefale të Shqipërisë,

ZGJEDHJET LOKALE, NË PD LISTA E GJATË SHTYN PËRZGJEDHJEN

BURIME PRANË PD-së BËJNË ME DIJE SE NË GARË JANË TË GJITHË QENDRA DO TË VENDOSË. Në një kohë kur mazhoranca thuajse ka percvaktuar zyrtarisht emrat për zgjedhjet vendore te 21 Qershorit, Brenda radhëve te parties demokratike ne Shkoder ende nuk ka asgje konkrete, percvec mbylljes se propozimeve nga seksionet te cilat tashme kane perfunduar duke prodhuar nje liste te gjate propozimesh per emrat e mundshem qe mund te garojne per Shkodrën ne keto zgjedhje.

KITAROVIÇ FJALIM NË PARLAMENTIN SHQIPTAR: SE HARROJMË SAKRIFICËN E SHQIPTARËVE, JENI TË RESPEKTUAR TEK...

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç në kuadër të vizitës së saj zyrtare në Shqipëri, ka mbajtur një fjalim përshëndetës në Parlamentin shqiptar. Kitaroviç ka thënë...

“KANABISI”, TAHIRI: PUNËN E VLERËSON KRYEMINISTRI

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, komenton deklaratën e ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani, lidhur me situatën e kanabisit në vendin tonë.

KRYEMADHI: VALË PROTESTASH RAMA SË SHPEJTI I PANDEHUR

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili gjatë Asamblesë së PS, ditën e shtunë, tha se LSI kishte frikë nga Reforma në Drejtësi. Kryemadhi deklaroi se Rama është frikacak dhe mendon që edhe të tjerët janë të tillë. Kryetarja e LSI i kujtoi Ramës se ajo nuk ka frikë dhe se partia që ajo drejton nuk e njeh nocionin e frikës. Gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, ajo paralajmëroi se shumë shpejt kreu i qeverisë mund të jetë një i pandehur i sistemit të drejtësisë.

Na ndiqni

65,470FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA