POLITIKE

META MBLEDH KËSHILLIN E SIGURISË KOMBËTARE NË 12:00, DO ZHVILLOHET ONLINE

Presidenti Ilir Meta do të mbledh Këshillin e Sigurisë ditën e sotme në orën 12:00 dhe mbledhja do të zhvillohet online. Mësohet se kreu i...

SHPALLET GJENDJA E FATKEQËSISË NATYRORE, PD: E PËRSHËNDESIM VENDIM, U MOR 5 DITË PASI...

Partia Demokratike ka përshëndetur vendimin e qeverisë për shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, e cila thekson se kjo u mor 5 ditë pasi...

“LAJM I MIRË NË KOHË TË ZYMTA”! MINISTRAT E BE-SË THONË “PO“ PËR NEGOCIATAT

Këshilli i Ministrave të BE-së, vendosi në një video-konferencë të zhvilluar të martën në mesditë që të japë dritën e gjelbër për çeljen e...

“PËR NEGOCIATAT, PAGAT, BIZNESIN DHE FAMILJET NË NEVOJË”, RAMA: NË 15:30 KAM NJË MESAZH...

Kryeministri Edi Rama njofton të gjithë qytetarët shqiptarë se sot në orën 15:30 do iu jap një mesazh për vendimin për çeljen e negociatave. Gjithashtu,...

KORONAVIRUSI/ META NESËR MBLEDH KËSHILLIN E SIGURISË KOMBËTARE! BASHA KONFIRMON PJESËMARRJEN

Kryedemokrati Lulzim Basha I është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit Ilir Meta për të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Lajmi...

RUÇI MESAZH SHQIPTARËVE: COVID-19, ARMIK I RREZIKSHËM! SA MË SHUMË TË ZBATONI MASAT, AQ...

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, iu drejtohet qytetarëve shqiptarë me një mesazh, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi. Duke e cilësuar COVID-19 një armik...

RAMA: KEMI HYRË NË JAVËN E VËSHTIRË DHE PO HUMBASIM NJERËZ

Teksa vendi ynë ka hyrë në një javë tejet të vështirë dhe po humbasim jetë njerëzish, kryeministri Edi Rama thotë se ajo që kemi...

RAMA: POLICIA DO JU FUSË FORCËRISHT NË SHTËPI, KUSH SHIHET JASHTË DO SHPËRNDAHEN ME...

Kreu i qeverisë tha se qëndrimi në vend, ecja më të tjerë nëpër lagje. nuk do të tolerohet më paqësisht dhe nuk do të...

BARDH SPAHIA APEL QYTETARËVE: RRINI NË SHTËPI, MOS U BËNI SHKAK PËR PËRHAPJEN E...

Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia i ka bërë një thirrje qytetarëve shqiptare që të qëndrojnë në shtëpi, pasi rrezikojnë të përhapin koronavirusin. Përmes një postim...

RAMA APEL TË RINJVE: RRINI NË SHTËPI, NË SHBA TË PREKURIT 20-45 VJEÇ! MOS...

Kryeministri Edi Rama i bëri apel të rinjve shqiptarë që të mos dalin nga shtëpia pa arsye duke dhënë shembuj se si në SHBA...

BOTA