12.1 C
Shkoder, AL

POLITIKE

OPOZITA E RE KRIJON GRUPET PARLAMENTARE, RUDINA HAJDARI NË KRYE TË GRUPIT TË PD-SË

Opozita e re ka krijuar grupet parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë. Deputetët që pranuan mandatin nga listat e PD-së kanë krijuar grupin e 'Partisë...

ANËTARËSIMI NË BE, MOGHERINI: PRES QË NË QERSHOR TË HAPEN NEGOCIATAT PËR SHQIPËRINË

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Frederica Mogherini është shprehur optimiste për çeljen e negociatave me...

SOT KUVEND/ OPOZITA E RE ‘MERR NË PYETJE’ LLESHAJN PËR GRABITJEN, PRITET DEBAT PËR...

Sot do të zhvillohet seanca plenare, ndërsa në rendin e ditës janë disa cështje, por dy pritet që ta dominojnë; interpelanca e opozitës së...

AKSIONI OPOZITAR, BASHA TAKON KRYEMADHIN NË SELINË BLU

Kryetari i Partisë Demokratike është takuar pasditen e së mërkurës me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Takimi mes kryetarëve të partive opozitare...

PD NXJERR PAMJET: POLICIA DHUNON BANORËT TE ‘BREGU I LUMIT’

Vijojnë përplasjet mes policisë dhe banorëve te ‘Bregu i Lumit’ në Tiranë. Partia Demokratike shprehet se edhe këtë të mërkurë, fadroma të shumta kanë...

META: KRIZA MUND TË EVITOHEJ POR PALËT DESHËN TË TREGOJNË FORCËN

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, mbetet i palëkundur në qëndrimin e tij se djegia e mandateve parlamentare në bllok nga opozita ishte një vendim...

META: VENDI DREJT INSTALIMIT TË NJË LIDERIZMI ARBITRAR, DUHET NDRYSHUAR SISTEMI, PASTAJ LIDERËT

Presidenti i Republikës Ilir Meta deklaron se vendi ka bërë hapa pas sa i takon demokracisë parlamentare dhe hapa para drejt një liderizmi arbitrar. "Pa...

ISH-AMBASADORI HOLANDEZ:DEBATI PËR VIZAT PËR SHQIPTARËT I NGJAN NJË PARODIE

Ish-ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Robert Bosch (holandez) ka shkruar një opinion në mediat vendase pas votimit pro nga parlamenti holandez për kthimin e...

HOLANDA KËRKON RIKTHIMIN E VIZAVE PËR SHQIPTARËT, POR VENDOS BRUKSELI, TIRANA: KEQARDHJE! KE DO...

Holanda i kërkon zyrtarisht Komisionit Evropian që të rikthejë regjimin e vizave për Shqipërinë. Shkak për këtë vendim të parlamentit holandez është bërë kriminaliteti...

VASILI: 390 LEJE NDËRTIMI VETËM NË 2018, ÇFARË KRIMI?!

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili e cilëson krim dhënien e 390 lejeve të ndërtimit për një vit në Tiranë. Duke komentuar deklaratën...

Na ndiqni

72,023FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA