26 C
Shkoder, AL

POLITIKE

FOTO/BASHA ‘ZBULON’ VENDIN: JA KU DO MBLIDHEN PROTESTUESIT TË SHTUNËN

Partia Demokratike dhe LSI-ja nuk kishin ende një vend konkret se ku do mblidheshin protestuesit të shtunën, në tubimin e thirrur nga opozita për...

RAMA DHE DEPUTETËT NISIN PROVOKIMET ME OPOZITËN PARA PROTESTËS (POSTERI QË PO BËJNË VIRAL)

Kur duhen dhe tre ditë nga protesta e së shtunës që Partia Demokratike ka parashikuar që të mbajë përpara kryeministrisë, zyra e Ramës duket...

EDUART NDOCAJ: MË KANË KËRCËNUAR E SHANTAZHUAR

'Me kana shantazhuar dhe kercenuar, deri tek ofendimet e familjes time'. Eshte kjo deklarata e Kandidatit per Kryetar te Bashkise Lezhe Eduart Ndocaj. Ne...

I VURI ZJARRIN KZAZ-SË NË SHKODËR, HAJDARI KUNDËR OPOZITËS: DHUROJ PAGËN TIME PËR RIPARIMIN...

Kryetarja e grupit Demokrat në Kuvendin e Shqipërisë, Rudina Hajdari e cilëson si traumë kombëtare dhe dhunë anti-shqiptare zjarrin që iu vendos shkollës dje...

RAJONI 2 NË SHKODËR, MBËSHTET VOLTANA ADEMIN

VOLTANA ADEMI: TI SHËRBEJMË ME PASTËRTI DHE NDERSHMËRI SHKODRËS. Rajoni dy ka qene ndalesa e radhes e takimeve te candidates se partise demokratike Voltana Ademi ne qytetin e Shkodres. Ajo eshte mikpritur nga banoret e ketij rajoni, te cilet masivisht kane pershendetur zonjen ademi duke deklaruar nje vote masive per partine demorkatike.

FRPD SHKODËR, PROTESTON NË 1 MAJ

TË RINJTË PROTESTOJNË KUNDËR PREMTIMEVE BOSHE, DHE PUNËSIMIT TË TË RINJVE. Nje proteste ne heshjte, kunder mashtrimeve per punesimin por edhe premtimeve boshe te qeverise. Ky ka qene mesazhi qe te rinjtë e forumit rinor te Partise Demokratike kane përcjelle ne 1 Maj ne rrugët e qytetit te Shkodrës.

INTERVISTA ME ALBERT VELIUN, GAZETARI JETMIR OLLDASHI PRANON AUTORËSINË

Partia Demokratike ka publikuar dëshminë e gazetarit Jetmir Olldashi, i cili është ai që ka intervistuar Albert Veliun. Ka qenë vetë Basha që ka...

PD NIS FUSHATËN, NIS MBLEDHJET E KRYESISË

Partia Demokratike e Shkodrës ka zhvilluar një mbledhje të zgjeruar të kryesisë. Në këtë mbledhje ka patur edhe disa debate të zhvilluara. Aty morën...

PAULIN STERKAJ NE GJENDJE TE RENDE SHENDETESORE,REAGON RAMA

Deouteti i PS ne Qakun e Shkodres Paulin Sterkaj ndodhet ne gjendje te rende shendetesore.Lajmin e ka bere publik Kryeministri Rama qe permes nje...

BASHA: TË ZBARDHEN VRASJET NË SHKODËR OSE SHTETI KA DORË

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pasditen e sotme ka zhvilluar disa takime në Malësinë e Madhe, ndërsa ka kërkuar zbardhjen e vrasjeve në Shkodër,...

Na ndiqni

76,928FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA