26 C
Shkoder, AL

POLITIKE

RAMA-BASHA GRUP PUNE PËR VOTIMIN E NUMËRIMIN ELEKTRONIK

Përtej luftës së përditshme politike, Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë arritur një kompromis për Reformën Zgjedhore, duke adresuar kushtin kryesor të opozitës për...

PARALAJMËRIMI I ARTAN FUGËS: DREJT NJË LUFTE TË RE KLASASH, MES TË DITURVE DHE...

“Rritjen e shkallës të budallikut shqiptar në krahasim me vendet e tjera të Europës. Ndarjen dhe pabarazinë më të madhe midis të varfërve dhe...

DEKRIMINALIZIMI, MANJANI: KEMI ENDE PERSONA QË KANË KRYER NJË KRIM

Dekriminalizimi, Manjani: Kemi ende persona që kanë kryer një krim

KOALICIONI I DJATHTË KA SHUMICËN NË KËSHILLIN BASHKIAK

SHUMË EMRA TË RINJ NË KB NDËRSA SHUMË TË TJERË NUK ARRIJNË TË PËRFAQËSOHEN. Deri në minutat e para të 27 qershorit shkoi pritja e gjatë për ta përmbyllur procesin e numërimit në ZAZ 2 duke çertefikuar kështu përfundimisht rezultatin edhe për këshillin e ri të bashkisë Shkodër. Kështu në total koalicioni i djathtë Aleanca për Punën dhe Dinjitet ka 34,481 vota e përkthyer në përqindje 50.95%. Nga ana tjetër koalicioni i majtë Aleanca për Shqipërinë Europiane ka 29.609 vota ose 43.75%.

RAMA: DO TË PASTROJMË SHËRBIMIN DIPLOMATIK NGA NEPOTIZMI, GATI THIRRJA PËR STUDENTËT EKSELENTË

Pas nismës së qeverisë për punësimin e 1000 studentëve ekselentë në administratë në kuadër të paktit për universitetin, kryeministri Edi Rama deklaroi sot se...

REZULTATET E PARA TË VOTIMIT, REAGON KRYEMINISTRI RAMA

Pasi jane publikuar rezultatet e para te votimeve per zgjedhjet parlamentare 2017, nuk ka munguar reagimi i pare i Kryeministrit ne detyre Edi Rama.Nepermjet nje video te publikuar ne Facebook , Kryeministri Rama u ka uruar shqiptareve nje dite te bukur me kryevepren e hartes se fitores se PS ne te gjithe Shqiperine deri ne keto momente.

LU:S’KA KTHIM PAS,REFORMA NE DREJTESI DO TE ZBATOHET

Lu: S'ka kthim pas, Reforma në Drejtësi s'dështon. Do zbatohet

RAMA: PD E KRYETARI NUK DUHET TË KENË FRIKË NGA TRYEZA

Kryeministri Edi Rama në një prononcim për gazetarët nga oborri i Kuvendit thotë se është gati të ulet në një tryezë të thirrur nga presidenti:

KRYEMINISTRI TSIPRAS MESAZH SHQIPËRISË PËR NEGOCIATAT E ANËTARËSIMIT NË BE

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka folur për një zhvillim negativ që sipas tij po ndodh me minoritetin grek në Shqipëri, konkretisht në Himarë....

KRIZA POLITIKE, META: NUK ËSHTË VONË PËR REFLEKTIM

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot me kërkesë të tyre kryetarët e partive politike të Grupimit të Qendrës së Djathtë, kryetarin e Partisë...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA