12 C
Shkoder, AL

POLITIKE

FTESA E RAMËS PËR REFORMËN ZGJEDHORE, BASHA MË PARË TË ZGJIDHIM KRIZËN POLITIKE

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur me kushte ftesës së kryeministrit Edi Rama për të marrë pjesë në një tryezë politike...

CDU/CSU: NËNTË KUSHTE PËR SHQIPËRINË

Parlamenti gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave. Për Shqipërinë pritet të vendosen kushte, ndërsa Maqedonia e Veriut mund t'i fillojë negociatat...

RAMA FTESË PUBLIKE DREJTUESVE TË OPOZITËS JOPARLAMENTARE

FTESE PUBLIKE DREJTUESVE TE OPOZITES JOPARLAMENTARE Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Nard Ndoka, Vangjel Dule, Agron Duka, Dashamir Shehi, Fatmir Mediu Të nderuar zotërinj, e nderuar...

BASHA: ME NJË TRYEZË NUK ZGJIDHET KRIZA

Reforma zgjedhore është pika ku mazhoranca dhe opozita parlamentare dhe ajo jashtë parlamentare bien dakord, të paktën në letër. Nisur nga kjo, OSBE ditën...

“I DËNUAR NË ITALI PËR VJEDHJE”, MARK BABANI DEPOZITON SHENJAT E GISHTËRINJVE PAS AKUZAVE...

Pas akuzave të Partisë Demokratike se kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës ishte dënuar ne Itali, Mark Babani ka depozituar shenjat e gishtërinjve...

AKUZAT E PD/ PROKURORIA I KËRKON MARK BABANIT SHENJAT E GISHTËRINJVE

Njësia e Dekriminalizimit pranë Prokurorisë së Përgjithshme i ka kërkuar kreut të Bashkisë Vau Dejës dorëzimin e shenjave të gishtave, pas akuzave të Partisë...

BASHA BËN PREMTIME ELEKTORALE: NË 6 MUJORIN E QEVERISJES SONË RRISIM PAGËN MINIMALE NË...

Lideri demokrat Lulzim Basha ka bërë sot premtime 'elektorale' duke deklaruar se në 6 mujorin e parë të qeverisjes së PD paga minimale e...

OSBE THËRRET PARTITË POLITIKE NË TRYEZË TË PËRBASHKËT, FTESË EDHE OPOZITËS JASHTË PARLAMENTARE

Reforma zgjedhore është pika ku mazhoranca dhe opozita parlamentare dhe ajo jashtë parlamentare bien dakord, të paktën në letër. Nisur nga kjo, OSBE ditën e...

“MANDATI I TRETË DETYRIM PËR SHQIPËRINË EUROPIANE” SPIROPALI: KAQ NUK MJAFTON

PS zhvilloi këtë të mërkurë mbledhjen e Asamblesë socialiste për Tiranën. Lajmi u njoftua nga ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali....

“MË PAK INVESTIME, MË SHUMË LUKS QEVERITAR” PD: QEVERIA DËSHTOI ME ARKËTIMIN E TAKSAVE...

Përmes drejtorit të kabinetit, Dorian Teliti Partia Demokratike akuzoi sot qeverinë Rama se dështoi me arkëtimin e taksave në muajin gusht, edhe pas arbitraritetit...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA