POLITIKE

“JENI TË RREZIKUAR NGA BOMBAT E PADUKSHME”, RAMA PARALAJMËRON QYTETARËT: USHTRIA DHE POLICIA ZBRESIN...

Kryeministri Edi Rama njofton se ushtria dhe policia janë angazhuar sot për të siguruar që njerëzit të ruajnë distancën në pikat e shërbimeve ushqimore...

BASHA LETËR OBSH-SË: NDIHMOJENI SHQIPËRINË ME TESTET PËR VIRUSIN DHE PAISJE MBROJTËSE PËR MJEKËT...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, i kërkoi ndihmë për Shqipërinë Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Në një letër drejtuar sot drejtorit të Zyrës së OBSH-së...

“52 MLN EURO TENDERA NË JAVË DHE NJË ZONË PËR T’U BETONUAR”, ALIBEAJ: RAMA...

Përmes një deklarate për mediat ish deputeti i PD Enkeled Alibeaj, u shpreh se Rama nuk i harron aferat as në kohë krize. Deklarata e...

”PAS PAK FAKTE TRONDITËSE”, BASHA PARALAJMËRON: QEVERIA VETËM KËTO 2 JAVË KA DHËNË 52...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka paralajmëruar se pas pak nga selia e PD do të dalin fakte tronditëse se si qeveria në këto...

RAMA PUBLIKON FOTOT E TRISHTA TË KAMIONËVE ME VIKTIMA NË ITALI: NËSE NUK LUFTOJMË...

Kryeministri Edi Rama ka treguar se sa e rëndësishme është marrja e masave kufizuese në kohë, për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Kreu i...

COVID-19, META MESAZH RAMËS: DUHEN MIRËPRITUR TË GJITHA PROPOZIMET PËR PËRBALLIMIN E SITUATËS

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i bën thirrje qeverisë të mirëpresë e studiojë me përgjegjshmëri të gjitha propozimet konstruktive që i vijnë për përballimin...

PD: SHQIPTARËT KËRCËNOHEN NGA RREZIQE TË MËDHA. EDI RAMA NDAL SULMET POLITIKE, FILLO BËJ...

Partia Demokratike mëngjesin e sotëm ka dalë me deklaratë zyrtarë sa i përket mesazhit të djeshëm në një studio televizive ku pretendohej se kreu...

Turqia mbyll kufijtë me BE-në

Turqia ka vendosur të mbyllë kufijtë me Greqinë dhe Bullgarinë nga mesnata për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Një TV lokal e raportoi këtë, duke...

KORONAVIRUSI SHTYN MBLEDHJEN E KËSHILLIT EUROPIAN, DO TË DISKUTOHEJ HAPJA E NEGOCIATAVE PËR SHQIPËRINË...

Anëtarët e Këshillit Evropian ndoqën me video-konferencë veprimet e BE-së bazuar në shpërthimin e COVID-19. Për të kufizuar përhapjen e virusit globalisht, udhëheqësit ranë dakord...

9 MJEKË TË INFEKTUAR NGA PACIENTËT, BASHA: TË NGRIHEN ‘ÇADRA’ PRANË SPITALEVE PËR TË...

Lideri demokrat Lulzim Basha thotë se për të mbrojtur stafin mjekësor në kushtet që tanimë në Shqipëri janë 9 mjekë me COVID-19 të infektuar...

BOTA