POLITIKE

1 QERSHORI, RUÇI: TË TRESIM MËRITË POLITIKE, NË EMËR TË FËMIJËVE!

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka sot një mesazh me rastin e 1 Qershorit, Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve. Në fjalën e tij, Ruçi nuk ka...

ZBARDHET PROPOZIMI I OPOZITËS/ QEVERI KUJDESTARE 100 DITË PARA ZGJEDHJEVE PARLAMENTARE, JA DETYRAT QË...

Opozita ka depozituar zyrtarisht propozimin e saj për qeveri kujdestari 100 ditë para zgjedhjeve parlamentare në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore. PD-LSI e bëjnë për...

MBLEDHJA E KËSHILLIT POLITIK/ OPOZITA DORËZON TË GJITHA PROPOZIMET, DISKUTOHET DHE QEVERIA KUJDESTARE

Këshilli Politik është mbledhur për të diskutuar çështjet e mbetura pezull të reformës zgjedhore. Ato janë disa dhe nuk është e qartë, nëse do...

”AVIONI VETËM PËR PUNË”, PD I PËRGJIGJET QEVERISË: RAMA S’MUND TË FSHIHET, TË TREGOJË...

Partia Demokratike pas reagimit të këshilltarit mediatik të Ramës kërkon të dijë se pse kryeministri shqiptar pikërisht këtë fundjave shkoi në Paris. Po ashtu PD...

UDHËTIMI NË PARIS/ PD- PDIU: RAMA SHPENZON 100 MIJË EURO TË SHQIPTARËVE PËR CHARTER...

Partia Demokratike dhe Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet akuzojnë kryeministrin Edi Rama se shpërdoron 100 mijë euro të shqiptarëve për udhëtim me ‘charter persona’...

PD: MINISTRIA FALSIFIKON SHIFRAT E TË INFEKTUARVE ME COVID-19

Përmes një regimi në rrjetin social Facebook, ish-deputeti I Partisë Demokratike Bardh Spahia akuzon minsitren e shëndetësisë Ogerta Manastirliu se po fsheh numri i...

IZMIRA ULQINAKU: SHQIPERIA DO BEHET, E VETMJA ALTERNATIVE ESHTE PD

STATUSI I IZMIRA ULQINAKUT Fryma e shpresës dhe e besimit te Partia Demokratike dhe opozita ndjehet në Pukë e Fushë Arrëz. E vetmja alternativë është Partia...

MITINGU I BASHËS NË DURRËS, RAMA: TË RREZIKOSH SHËNDETIN E NJERËZVE PËR TË LUAJTUR...

Kryeministri Edi Rama, teksa ka shpërndarë postimin e kryetarit të PD-së Lulzim Basha, ku shihet në një takim me qytetarët në Durrës, ndërsa nuk...

“SHPËRTHEN” ARTAN FUGA: KEMI KLASËN POLITIKE MË TË DËSHTUAR NË BOTË!

Akademiku Artan Fuga komentoi zhvillimet e fundit mbi Reformën Zgjedhore, teksa palët politike duket se po arrijnë konsensusin. Për akademikun Fuga nuk është problem reforma...

APELI I BE-SË PËR ‘ZGJEDHOREN’! BASHA: PD E VENDOSUR PËR ZGJEDHJE TË LIRA

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shpërndau qëndrimin e kreut të delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca, i cili kërkoi miratimin e reformës zgjedhore...

BOTA