POLITIKE

MBLIDHET ASAMBLEJA KOMBËTARE E PARTISË SOCIALESTE

Asambleja Kombëtare e Partia Socialiste nisi punimet, ku në qendër të diskutimeve të saj ishte analiza e rezultatit zgjedhor të 21 Qershorit. Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama në fjalën e tij tha se me zgjedhjet e 21 qershorit PS-ja fitoi sfida të rëndësishme, por ka ende shumë punë përpara për të bërë e për të ecur në drejtimin e duhur.

META VLERËSON AMBASADOREN E GREQISË: SHQIPTARË E GREKË JETOJNË KRAH PËR KRAH NJËRI-TJETRIT

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka nderuar ambasadoren e Greqisë në vendin tonë Eleni Sourani, me Titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”. Në...

MASA SIGURIE SHTESË PËR BASHËN GARDA: SHKAK FUSHATA ZGJEDHORE

Masa sigurie shtesë për Bashën Garda: Shkak fushata zgjedhore

THELLIM BASHKËPUNIMI, XHAFAJ PRET SHEFIN E ANTI-KORRUPSIONIT TË ITALISË

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj priti Presidentin e Autoritetit Kombëtar Kundër Korrupsionit në Itali, Raffaele Cantone.

SHLLAKU: MË DISKRIMINUAN, PS PARTI E DYERVE TË HAPURA

 Anëtari më i ri i partisë socialiste në Shkodër, aktori dhe regjizori Bruno Shllaku që mori teserën nga kreu i PS njëkohësh kryeministër Edi Rama ka treguar arsyet e këtij vendimi teksa thotë se është penguar dhe diskriminuar në gjithë këto vite në teatrin “Migjeni” nga pala tjetër politike.

ZAGANJORI URDHËR PËR TË ZHBLLOKUAR NGËRÇIN PAS SHKARKIMIT TË GJYQTARËVE

Plot 26 mijë dosje janë në pritje të gjykimit nga Gjykata e Lartë e cila që prej ditës së djeshme ka vetëm 6 anëtarë....

KUVEND:NACIONALIST APO PATRIOT? BLUSHI:RAMA NA FTOI NE NJE GARE TE RE

Kuvend - Nacionalist apo patriot? Blushi: Rama na ftoi në një gare të re

NENI 13, JA SI E KOMENTON KREU I KUVENDIT ILIR META

Në debatin mbi nenin 13 të ligjit për Byronë e Hetimit që mund të cënojë lirinë e medias është përfshirë edhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta.

E NGARKUARA E SHBA-SË I SHKON BASHËS NË SELI

E ngarkuara me punë e ambasadës së SHBA-së ka shkuar në selinë PD për të mbajtur një takim me kryetarin Lulzim Basha Takimi mes kreut...

PROTESTA E JANARIT, BASHA NIS MOBILIZIMIN NGA TIRANA

Partia Demokratike ka nisur nga Tirana mobilizimin e qytetarëve për protestën e janarit. Gjatë një takimi me banorë të Kombinatit, Lulzim Basha i ftoi shqiptarët të bashkohen me protestat e opozitës për t’i dhënë fund sundimit mafioz të Edi Ramës, i cili ka për qëllim të përdorë çdo mjet për të ruajtur pushtetin dhe pasurimin personal, kundër interesit të shumicës së shqiptarëve.

Basha: “Kjo situatë është e paqëndrueshme. Kjo nuk mund të zgjasë më. Politikisht, ky do të jetë viti i fundit i zullumit, Edi Rama dhe banda e tij e kanë vulosur fatin e tyre. Përballje totale në të gjitha frontet dhe protestë pa pushim deri në largimin dhe mundjen përfundimtare të së keqes.”

BOTA