25 C
Shkoder, AL

POLITIKE

MBYLLI DOSJEN E ISH-KRYEKOMUNARIT, KOMISIONERI PUBLIK ANKIMON VENDIMIN HETIMI I KPK-SË, I PAPLOTË

Komisioneri Publik ka ankimuar sot pranë Kolegjit të Posacëm të Apelimit, vendimin e KPK-së për konfirmimin në detyrë të prokurores së Tiranës, Antoneta Sevdari. Prokurorja...

PD AMENDAMENT PER HAPJEN E NEGOCIATAVE ,KERKESE ME TRE KUSHTE

 PD: Jo datë për negociatat .Partia Demokratike ka depozituar një amendament në kërkesën drejtuar Komisionit dhe Këshillit Europian, ku kushtëzon datën e hapjes së negociatave me tre kërkesa të saj.

BERISHA, “DHEMB PËR DHËMB” NË KUVEND

 Pas pushimit prej 5 minutash Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka dhënë fjalën deputetit të PD-së Sali Berishës. Deputeti i PD-së nga foltorja akuzoi kryeministrin Rama se po tenton të bëhet kryeprokurorë

BUSHATI: SHQIPËRIA I BASHKOHET BE BRENDA 10 VITEVE TË ARDHSHME

“Unë mendoj se është realiste që Shqipëria, dhe vendet e tjera të rajonit të bashkohen me BE-në brenda një 10 vjeçari", tha ministri i...

BASHA I PËRGJIGJET RAMËS PËR KRYEPROKURORIN: I VETMI PAK QË KA NEVOJË SHQIPËRIA ËSHTË...

 Kreu i PD-së Lulzim Basha i ka dhënë përgjigje ftesës së Edi Ramës për të bërë një pakt për të zgjedhur kryeprokurorin e ri të Shqipërisë.

PS: PD NUK ZBATOI AFATIN, KA ENDE FLAMUJ

SIPAS SELISË ROZË U DESH SHOQËRIA CIVILE QË PD TË REAGONTE. Pas deklarates se dites se enjte nga Partia Demokratike ku sqarohej se ne 24 ore do largoheshin flamujt nga rruget e qytetit dhe te gjitha mjediset publike, 24 ore me pas Shkodra gjendet akoma e mbushur me vargje flamujsh te vendosur jo vetem ne pedonalet por edhe ne zonen muzeale te Gjuahdolit ku normalisht nuk duhet te ishin vendosur fare.

TAHIRI PARA GAZETARËVE SOT NË 12:00, PD IKËN NGA KOMISIONI I LIGJEVE

Deputeti socialist Saimir Tahiri do të dalë në një konferencë për median në orën 12:00 tek Kryesia e Kuvendit.

VETINGU LARGON ALTINA XHOXHAJ, PËRFUNDIMISHT NGA GJYKATA KUSHTETUESE

Vetingu largon përfundimisht nga Gjykata Kushtetuese, Altina Xhoxhaj. Sot ishte Kolegji i Pavarur i Apelimit që la në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të...

TË PREMTEN ASAMBLEJA KOMBËTARE E PS, ZBARDHET AXHENDA

Partia Socialiste mbledh Asamblenë Kombëtarë të premten, 28 dhjetor ora 10:00. Mbledhja do të nisë me fjalimin e kryetarit të PS dhe njëherazi kryeministër...

NIS SEANCA PLENARE NË KUVEND, RAPORTON ARTA MARKU

Ka nisur në Kuvend seanca plenare në orën 10:00, ku do të votohet ligji për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Në sallë ndodhen vetëm...

Na ndiqni

72,229FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA