25 C
Shkoder, AL

POLITIKE

PD NXJERR PAMJET: POLICIA DHUNON BANORËT TE ‘BREGU I LUMIT’

Vijojnë përplasjet mes policisë dhe banorëve te ‘Bregu i Lumit’ në Tiranë. Partia Demokratike shprehet se edhe këtë të mërkurë, fadroma të shumta kanë...

META: KRIZA MUND TË EVITOHEJ POR PALËT DESHËN TË TREGOJNË FORCËN

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, mbetet i palëkundur në qëndrimin e tij se djegia e mandateve parlamentare në bllok nga opozita ishte një vendim...

META: VENDI DREJT INSTALIMIT TË NJË LIDERIZMI ARBITRAR, DUHET NDRYSHUAR SISTEMI, PASTAJ LIDERËT

Presidenti i Republikës Ilir Meta deklaron se vendi ka bërë hapa pas sa i takon demokracisë parlamentare dhe hapa para drejt një liderizmi arbitrar. "Pa...

ISH-AMBASADORI HOLANDEZ:DEBATI PËR VIZAT PËR SHQIPTARËT I NGJAN NJË PARODIE

Ish-ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Robert Bosch (holandez) ka shkruar një opinion në mediat vendase pas votimit pro nga parlamenti holandez për kthimin e...

HOLANDA KËRKON RIKTHIMIN E VIZAVE PËR SHQIPTARËT, POR VENDOS BRUKSELI, TIRANA: KEQARDHJE! KE DO...

Holanda i kërkon zyrtarisht Komisionit Evropian që të rikthejë regjimin e vizave për Shqipërinë. Shkak për këtë vendim të parlamentit holandez është bërë kriminaliteti...

VASILI: 390 LEJE NDËRTIMI VETËM NË 2018, ÇFARË KRIMI?!

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili e cilëson krim dhënien e 390 lejeve të ndërtimit për një vit në Tiranë. Duke komentuar deklaratën...

RUÇI MESAZH MINISTRAVE: DO T’JU DALË EMRI NË TABELËN E ZEZË

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka paralajmëruar ministrat dhe krerët e 21 institucioneve të pavarura kushtetuese se do t’u dalë emri në tabelën e...

BASHA THIRRJE BRUKSELIT: SILLNI EKSPERTË TË PAVARUR PËR MONITORIMIN E SITUATËS NË SHQIPËRI

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Slloveni në një aktivitet mbi sundimin e ligjit në vendet që kërkojnë integrimin në Bashkimin Europian. Lideri...

OPOZITA E RE THËRRET NË INTERPELANCË LLESHAJN PËR GRABITJEN NË RINAS

Ashtu sikur paralajmëroi seancën e javës së kaluar, opozita e re ka depozituar në Kuvend kërkesën për interpelancë me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj...

BASHKIA LEZHË, DEPUTETI NDREU FLET PËR KANDIDIMIN E TIJ

Deputeti Partise Socialiste ne Lezhe Pjerin Ndreu ka folur per here te pare per kandidimin e tij ne krye te Bashkise Lezhe. Me drejtimin...

Na ndiqni

72,229FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA