23 C
Shkoder, AL

POLITIKE

FOTO/ ILIR META BËN SHQIPONJËN ME MAJLINDA KELMENDIN NË SARAJEVË

Presidenti Ilir Meta ka postuar në “Facebook” një fotografi, ku duket së bashku me kampionen e xhudos Majlinda Kelmendin. Meta shkruan se ndodhet në Çarshinë...

MBROJTJA CIVILE/ RAMA: S’MUND T’I HAPIM GROPËN VETES E TË THEMI…

Gjatë prezantimit të pr/ligjit për mbrojtjen civile, kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë mbrojtja civile ka kaluar në tjetër nivel. Sipas kryeministrit tashmë sfidë mbetet...

SHTYHET SEANCA PLENARE E 11 KORRIKUT

Seanca plenare e planifikuar për më 11 korrik 2019, shtyhet më datë 18 korrik 2019, pasi shumica e çështjeve të planifikuara në rendin e...

PARALAJMËRIMI I BASHËS: ‘RAMA IK’, JO MË ME FJALË, POR ME VEPRA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon qëndresën e tij për të larguar kryeministrin Edi Rama, por mesa duket kjo gjë nuk do të...

META TAKON PENDAROVKSIN: SOT BËHET NJË MUAJ I SHPËRDORUAR KOT NGA DEKRETI PËR ANULIMIN...

Presidenti Ilir Meta ka takuar gjatë pjesëmarrjes së tij në Samitin e Sarajevës presidentin e Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovksi. Teksa shpreh kënaqësinë e...

JA SI VOTUAN DEPUTETËT PRO DHE KUNDRA SHKARKIMIT TË ILIR METËS

Kuvendi i Shqipërisë, gjatë seancës të së hënës, miratoi me 101 vota pro dhe 6 kundër ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për shkarkimin e...

OPOZITA I KËRKON KQZ-SË MATERIALET E 30 QERSHORIT DHE PAMJET: DO NXJERRIM MANIPULIMET

Partitë e koalicionit opozitar i kërkojnë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve t’u vërë në dispozicion materialet zgjedhore të 30 Qershorit. Opozita shprehet se synimi i...

META NË SAMITIN E SEECP: KOSOVA, SHTET I PAVARUR, DUHET TË TRAJTOHET ME RESPEKT,...

Ndërsa ministri i Jashtëm zgjidhi të mos bëhej pjesë, Presidenti i Republikës, jo vetëm që u bë pjesë e samitit të vendeve të Evropës...

PJETRI: ADEMI NË 13 GUSHT S’DO JETË NË ZYRË SI KRYETARE

Valdrin Pjetri, kryetari i ardhshëm i bashkisë Shkodër në një konferencë për shtyp deklaroi se nuk arrin ta kuptojë se si një drejtuese e...

AMBASADORI I AUSTRISË I KTHEN PËRGJIGJE ADEMIT: NUK NDËRHYJMË, JEMI NË 2019 JO 1913

Ambasadori i Austrisë, Johann Sattler i ka kthyer përgjigje kryebashkiakes Voltana Ademi, e cila kërkoi komision ndërkombëtar si në 1914, që të dorëzojë bashkinë...

Na ndiqni

76,937FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA