17 C
Shkoder, AL

POLITIKE

SHBA, RAMA: MES TRUMP DHE BASHËS, UNË ZGJEDH BASHËN

Gjatë intervistës së tij për VOA, pas takimit, Rama bëri këtë paralelizim lidhur me Trump.

RAMA TREGON PËR VIZITËN NË SHTËPINË E BARDHË

Përfundon vizita e kryeministrit Rama në Shtëpinë e Bardhë.

RAMA NE SHBA, PERULET PARA HERONJVE AMERIKANE PRANE VARREZAVE

Kryeministri Edi Rama dhe Gjeneral Bradley A. Becker, Komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Amerikane së Distriktit Ushtarak të Washingtonit kanë marrë pjesë në një ceremonie nderi të Forcave të Armatosura ku kanë vendosur kurora me lule në varrin e ushtarit të panjohur në Arlington të Varrezave Kombëtare.

PËRFUNDON MBLEDHJA E BYROSË SË KUVENDIT: PËRJASHTOHEN 5 DITË NGA KUVENDI, BRAÇE, PALOKA DHE...

Në mbledhjen e Byrosë së Kuvendit, ditën e sotme janë shqyrtuar dy kërkesat për pezullim deputetësh, për shkak të incidentit të ndodhur ditën e enjte, ku deputetë të Partisë Demokratike u përplasën me deputetin e Partisë Socialiste, Erion Braçe.

PËRJASHTOHEN PËR PESË DITË NGA KUVENDI PALOKA, KETA, RISTANI E BRAÇE

Byroja e Kuvendit ka përjashtuar për pesë ditë jashtë seancave plenare deputetin socialist Erjon Braçe dhe ata demokratë Arben Ristani, Edi Paloka dhe Roland Keta.

RAMA NË SHBA, FLET PËR LUFTËN NDAJ TERRORIZMIT

"Për të parandaluar ekstremizmin dhe përfshirjen e të rinjve në ideologji të tilla, ne po ndihmojmë brezin e ardhshëm me njohur fetare për t’i mbajtur larg radikalizmave."

MËNYRA E NISHANIT PËR T’IU PËRGJIGJUR AKUZAVE TË VELIAJT

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u takua sot me një grup të shoqërisë civile për ndërtimet tek Parku i Liqenit.

MANDATET E LESKAJT DHE SULIT, NESËR MBLIDHET KËSHILLI

 Deputetët akuzohen për përfitim fondesh publike.

MBLIDHET KRYESIA E KUVENDIT, JA KUSH PRITET TË PËRJASHTOHET

Byroja e Kuvendit është mbledhur sërish për incidentin e së enjtes në sallën e Kuvendit, ku deputetë të PD-së u përplasën me deputetin e PS-së, Erion Braçe.

Na ndiqni

73,663FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA