23 C
Shkoder, AL

POLITIKE

PRESIDENTI NISHANI REAGON PAS AKUZAVE TE BASHKISE TIRANE

Presidenti Nishani doli si rrallëherë në një konferencë për mediat për të folur për dy çështje dhe që të dyja këto çështje lidheshin me një emër të vetëm; Erion Veliajn.

BASHA NE ITALI, TAKIME ME DREJTUES TE SENATIT

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me drejtues të lartë të Senatit, Dhomës së Deputetëve dhe me zëvendësministrin e Jashtëm të Italisë.

RISTANI JEP MESAZHIN: PD NË SHKODËR DUHET TË JETË E BASHKUAR

Zyrtarisht partia demokratike e Shkodrës ka nisur organizimin për zgjedhjet e 2017-ës.

EDUARD HALIMI LARGOHET NGA KOMISIONI PARLAMENTAR PËR REFORMËN NË DREJTËSI

Deputeti Eduard Halimi do të largohet nga komisioni parlamentar për reformën në drejtësi.

ZMIJANI KUNDËR DEPUTETES XHAÇKA PËR 50% TË GRAVE NË LISTA

 Rozafa Zmijani një prej grave më aktive në politikë në Shkodër nuk është dakord me idenë e deputetes të PS Olta Xhaçka që në listat për deputet në zgjedhjet e 2017 përfaqësimi të jetë 50% me 50% për burrat dhe gratë.

RAMIZ ÇOBAJ NË “TONIGHT STAR PLUS”

 Kryetari i Partisë Demokratike te Shkodres Ramiz Çobaj, ka qene i ftuari i radhes i emsiionit Tongith ne ekranin e Star Plus TV.

VOLTANA ADEMI REAGON PAS SHKRIMIT TË NJË TË PËRDITSHMEJE SHQIPTARE

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës ka reaguar në lidhje me një shkrim të botuar në një të përditshme shqiptare.

BASHA NË FB: SHQIPËRIA MË MIRË PA EDI RAMËN

Statusi i plotë i Lulzim Bashës në Facebook:

RAMA FLET PAS TAKIMIT TË GRUPIT PARLAMENTAR TË PS-së ME AMBASADORËT

Kryetari i PS-së Edi Rama thotë se për PS është gati të votojë reformën dhe se prania e ambasadorëve në mbledhjen e grupit parlamentar tregon se ndërkombëtarët janë të interesuar për të.

Na ndiqni

75,023FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA