13 C
Shkoder, AL

POLITIKE

ZGJEDHJET VENDORE 2015 NË TONIGHT STAR PLUS

E FTUAR DEPUTETJA MIMOZA HAFIZI, ME ANALISTË TË POLITIKËS. Zgjedhjet vendore te 2015-tes, por te pare ne nje tjeter kontekst, ne ate te votes se subjekteve politike, kane qene ne focus te emisionit tonight Star Plus. TE ftuar ne studio, kane qene deputetja Mimoza Hafizi, si dhe nje panel gazetares nga Anila Dushi dhe Dashamir Dini.

TONIN MARINAJ MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE NË FSHATIN LOHE

MARINAJ: KJO ZONË DO TË JETË NË VËMENDJEN TIME SI KRYETAR BASHKIE. Kandidati i ps per bashkine M.madhe ka vujuar takimet ku eshte ndalur ne fshatin lohe e poshtem ku pas prezantimit te bere per banoret e ksaj zone fjalen e ka marre pjestar i stafit te Marinaj Ilir Broqi .

ZEF HILA GARANTON BANORËT NË ZONËN E SHLLAKUT

HILA: PRIORITETET KRYESORE JANË FAMILJET NË NEVOJE, INFRASTRUKTURA, ARSIMI DHE SHËNDETËSIA. Nje nga zonat me te thella te Qarkut te Shkodres, tashme do te kete nje vemendje tjeter, nje support dhe mbeshtetje ne menyre qe cdo problematike emergjente, te marre zgjidhjen ne kohen dhe ne momentin e duhur.

“I AM VOLTANA”, RISIA E FUSHATËS ELEKTORALE

APLIKACIONI ËSHTË NDËRTUAR PËR TË QENË MË AFËR MBËSHTETËSVE TË VOLTANA ADEMIT. Fushata elektorale e kandidates së Partisë Demokratike për Bashkinë e Shkodrës, Voltana Ademi sjell një risi në fushen e teknologjisë dhe komunikimit me qytetetarët. “I am Voltana” është aplikacioni i dizenjuar dhe përgatitur nga stafi i kandidates Ademi për t’u instaluar në aparatët celularë smartphone si dhe në tableta.

KETI BAZHDARI: KUNDËRSHTARËT TË PËRQËNDRUAR TEK LUFTA POLITIKE

KANDIDATJA E MAZHORANCËS TAKOHET ME BANORË PRANË ZONËS INDUSTRIALE. Çeshtjet e pronesine dhe legalizimit  kane qene ne qender te takimit te organizuar nga kandidatja per kryetare bashkie znj.Keti Bashdari me  qytetaret ne afersi te zones industriale.

VOLTANA ADEMI, PREZANTON PROJEKT PROGRAMIN PËR TURIZMIN

ADEMI: TURIZMI INSTRUMENT PËR RRITJEN EKONOMIKE DHE ZHVILLIMIN E SHKODRËS. Kandidatja për kryetare e Partisë Demokratike për Bashkinë e Shkodrës, Znj. Voltana Ademi zhvilloi sot një takim për prezantimin dhe konsultimin e programit për “Zhvillimin e Turizmit” të kësaj Bashkie. Aktiviteti i cili u zhvillua në ambientet e Muzeut Historik “Oso Kuka” Nën Moton “Për Shkodrën e së ardhmes” kishte në fokus evidentimin e problematikave të turizmit dhe vizionin e kandidates për zhvillimin e këtij sektori të rendësishëm.

KETI BAZHDARI ME BANORËT, NË LAGJEN SKËNDERBEG DHE 3 HERONJT

BAZHDARI: NJË VËMENDJE TË VEÇANTË INVESTIMET NË INFRASTRUKTURË. Kandidatja e parties demokratike po mashtron qytetaret, nuk ka asnje iniciative dhe ide serioze per zhvillimin e Shkodres madje kopjon Lulezim Bashen duke bere politike si per zgjedhje parlamentare.Keto akuza kane ngritur deputetet e Namik Kopliku dhe Mimosa Hafizi ndaj kandidates Voltana Ademi gjate takimeve te zhvilluara  me qytetaret e lagjeve 3 Heronjte dhe Skenderbeg.

PD: BAZHDARI PËRDOR FËMIJET PËR POLITIKË

SELIA BLU: MOS ETIKETONI SHKODRËN SI QYTETI I GJAKMARRJES.

VOLTANA ADEMI, NJIHET ME PROBLEMET E BANORËVE NË ANËN E MALIT

ADEMI: LE TI ZGJIDHIM SË BASHKU PROBLEMATIKAT, DUKE VOTUAR NË 21 QERSHOR. Ne Anen e Malit, kandidatja e Partise Demokratike Voltana Ademi, eshte njohur me problemet e kesaj zone. Ajo eshte takuar me banoret duke marre shqetesimet e komunitetit, te cilat lidhen me energjine elektrike, papunesine dhe varferine ekstreme.

KETI BAZHDARI TAKOHET ME BANORËT NË GURIN E ZI

KANDIDATJA E MAZHORANCËS GARANTON ZHVILLIMIN E BASHKISË SË SHKODRËS. Komuna Guri I Zi ka qene ndalesa e radhes, e candidates se mazhorances keti Bazhdari. Ajo eshte takuar me banore te zones si dhe eshte njohur me problemet e tyre. Fillimisht kryetari I Komunes Guri I Zi dhe deputetja e shkodres Mimoza Hafizi garantuan perkushtimin dhe mbeshtetjen e zonjes Bazhdari nga qeveria Shqiptare.

Na ndiqni

70,548FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA