18 C
Shkoder, AL

POLITIKE

ZGJEDHJET E FRPD, KANDIDATËT PARAQESIN PLATFORMAT NË SHKODËR

3 kandidatet e mbetur ne garen per zgjedhjet e Forumit Rinor te Partise Demokratike ne vend, kane shpalosur paltformen e tyre para anetareve te Shkodres.

SHKODËR, MBAHET KONVENTA E TË RINJVE

Ashtu si ne te gjithe vendin, edhe ne Shkoder, eshte mbajtur konventa e te rinjve, debati mes kandidateve per forumin rinon te partise Demokratike.

Kuvendi shkarkon Nasip Naçon Manjani në krye të Drejtësisë

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 81 vota pro emërimin e Ylli Manjanit si ministër i ri i Drejtësisë, ndërsa 27 deputetë të opozitës votuan kundër.

KËSHILLI BASHKIAK KOMPROMISE APO INTERESA?! PD E PS JO SOLIDE

Çfarë po ndodh me këshillin bashkiak të Shkodrës? A ka kompromise të fshehta apo qëndrime përmes votës për interesa personale? Për të katërtën herë në votimet e rëndësishme që bëhen në mënyrë të fshehtë dy forcat më të mëdha politike PD dhe PS kanë rrjedhje votash duke bërë që ky këshill të mos jetë i konsoliduar politikisht dhe duke bërë që të lindin dyshime të mëdha. Kështu ndodhi edhe në votimin e fshehtë që u bë për të zgjedhur anëtarët e bordit drejtues të Vllaznisë me 47 këshilltarët që morën pjesë në votim nga 51 që janë në total. Konkretisht nga 27 këshilltar të koalicionit të djathtë vetëm 21 prej tyre kanë votuar të plota 5 kandidaturat e propozuar për bord nga PD.

PS PO FUNDOSET NË QYTET, 50 ORGANIZATA DO TË SHKRIHEN

Riorganizimi i ri i Partisë Socialiste në Shkodër praktikisht po fundos strukturat dhe antarsinë e qytetit.

KANDIDATI I FRPD KËLLIQI: KY PROCES NË FORUMIN TONË HISTORIK

Risi e quan procesin e zgjedhjeve në Forumin Rinor të Partisë Demokratike një prej kandidatëve për kryetar Belind Këlliqi i cili ishte në qytetin e Shkodrës për të bërë fushatë duke kërkuar mbështetjen e të rinjve shkodran.

ALARM I RREMË NË PS PËR MBLEDHJE, “GËNJEHET” ASAMBLEJA

Një alarm i rremë ka mbledhur asamblenë e partisë socialiste në selinë e saj. Në orët e vona një mesazh i ardhur në celularët e socialistëve të Shkodrës i ka njoftuar se do ketë një takim në seli. E gjitha kjo ka rezultuar një farsë dhe ashtu siç kanë hyrë edhe kanë dalë duke mos e zhvilluar mbledhjen.

PS RIKTHEHET NË SHTËPI, MBLEDHJA E RADHËS NË SELI

Partia Socialiste ka shfrytëzuar mungesën e të deleguarit nga qendra Ditmir Bushati për t’u rikthyer në shtëpi për mbledhjen e radhës për riorganizimin. Socialistët janë takuar në selinë e tyre. Përballja e parë ka qenë me logon e vjetër të PS që në kohën e ish-kryetarit Fatos Nano.

KODI ZGJEDHOR DO TË NDRYSHOJË, PO DISKUTOHEN FORMAT

Ideja e ndryshimit të sistemit zgjedhor nga ai proporcional në atë prim nuk është më sekret nga ana e dy forcave të mëdha politike në vend, madje PS-ja dhe PD-ja po i përafrojnë akoma më tepër qëndrimet.

RAMA HUMB BESIMIN, MERR NË PATRONAZH PS E SHKODRËS

Për lidershipin e partisë socialiste Shkodra praktikisht nuk ka fare PS. Burime pranë socialistëve bëjnë me dije se PS-ja për bashkinë Shkodër kryekëput është marrë në dorë nga vetë kreu i saj Edi Rama, njëkohësh kryeministër i vendit. Duke ditur problemet e thella që kjo forcë politike ka në Shkodër, grupazhet e po ashtu edhe një përçarje e duke dëgjuar edhe zhurmën e madhe që bëhet thuajse në çdo mbledhje Rama ka vendosur që të merret ai personalisht me PS-në e Shkodrës.

Na ndiqni

73,698FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA