POLITIKE

SADIJE AGOLLI I SHKRUAN EDI RAMËS: NGA FIGURAT LETRARE DHE FJALORI I PISTË, KALO...

Sadije Agolli, bashkëshortja e Dritëro Agollit, i ka shkruar kreut të qeverisë Edi Rama me rastin e fitores së PS-së në këto zgjedhje.

VLAHUTIN: MANDATI I QEVERISË SË RE RAMA – MANDAT PËR REFORMAT

Vlahutin: Mandati i qeverisë së re Rama – mandat për reformat

RAMA, TË HENEN TAKIM ME DEPUTETET E RINJ

Kryeministri Edi Rama do zhvillojë të hënën mbledhjen e parë me deputetët e rinj socialistë, të zgjedhur në 25 qershor.

NISHANI DEKRETON MBLEDHJEN E KUVENDIT

Presidenti i Republikes Bujar Nishani, me ane te nje dekreti, therret kuvendin e Shqiperise ne nje sesion te jashtezakonshem ne 24 korrik.

TOPALLI: BASHA DO TË MBAJË PENG PD

Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli  doli  në një konferencë për shtyp në orën 14:00 të ditës së sotme.

TOPALLI: S’DO LEJOJMË GARË FALSE NË PD, MARRIM NË DORË FATET E PARTISË

Ish numri 2 i PD Jozefina Topalli akuzoi Bashen gjate nje konference per shtyp se eshte ai pergjegjesi kryesor per humbjen e thelle ne 25 qershor.

SHPËRTHEN PATOZI: BASHA ËSHTË SËMUNDJE PËR PD

Ish-deputeti demokrat Astrit Patozi ka shprehur kritika të ashpra për kreun e PD Lulzim Basha.

MANJANI: JA PSE NUK MUND TË SHKARKOHET META SI PRESIDENT

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka dhënë një sqarim ligjor në lidhje me debatin për presidentin e zgjedhur Ilir Meta.

PËRPLASJA NË PD, REAGON SHKËLZEN BERISHA

Përplasja në PD, reagon edhe Shkëlzen Berisha

DEKLARATA PËRFUNDIMTARE E OSBE: KISHTE SHIT-BLERJE TË VOTËS

Deklarata përfundimtare e OSBE: Kishte shit-blerje të votës

BOTA