26 C
Shkoder, AL

POLITIKE

ZGJEDHJET, 45 PARTI REGJISTROHEN NË KQZ,MUNGOJNË 28 TË OPOZITËS

Zgjedhjet, 45 parti regjistrohen në KQZ,mungojnë 28 të opozitës

RAMA DHE BASHA TAKOHEN SËRISH PËR ZBARDHJEN E MARRËVESHJES

Edi Rama dhe Lulzim Basha kane nisur serish nje takim ne ambientet e Pallatit te Kongreseve, per zbardhjen e pikave te marreveshjes se arritur nje nate me pare.Rama dhe Basha po shoqerohen ne kete takim edhe nga stafi teknik.

RAMA MBAN PREMTIMIN, QEVERIA HEQ CERTIFIKATAT

Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për të lejuar printimin e certifikatave apo dokumenteve të tjera që i lëshojnë institucionet shtetërore në mënyrë elektronike. Në mbledhjen e parë të kabinetit Rama II është kërkuar prej institucioneve përfshirja në rrjetin dixhital për t’i afruar prej aty shërbimin shtetasve shqiptarë.

TERRORISTËVE DO T’U BLLOKOHET PASURIA NGA MINISTRIA E FINANCAVE

Terroristëve do t'u bllokohet pasuria nga Ministria e Financave .Ligji më shumë fuqi për 'Financat' dhe SPAK

BASHA, RAMËS: NUK KEMI KËRKUAR PUSHTET NË TAVOLINË, VETËM NDAHU NGA KRIMI!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha disa minuta pas daljes së kryeminitrit Edi Rama në konferencë për shtyp, se nuk e ka kërkuar kurrë pushtetin në tavolinë, por ka kërkuar që pushtetin ta kenë qytetarët.

REFORMA NË HIPOTEKË, PËRZGJEDHJA E 35 DREJTORËVE ME GARË TË HAPUR

Reforma në Hipotekë, përzgjedhja e 35 drejtorëve me garë të hapur

RAMA MBLEDH NESËR JASHTË RADHE QEVERINË

Kryeministri i vendit, Edi Rama do te mbledhë nesër kabinetin qeveritar, pas lajmeve të sotme për dorëheqje te ministrit te Brendshëm Saimir Tahiri.

NEGOCIATAT, KRYEMINISTRJA POLAKE: KE DO TË NJOHË PROGRESIN E BËRË

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po zhvillon një vizitë në Poloni, ndërsa pas takimit me homologen Beata Szydlo kanë zhvilluar një konferencë të përbashkët për shtyp.

VETTING-U,30 DITË KOHË PËR PROKURORËT DHE GJYQTARËT TË DORËZOJNË DEKLARATAT E PASURISË

Vetting-u, 30 ditë kohë për prokurorët dhe gjyqtarët të dorëzojnë deklaratat e pasurisë

NISHANI SHTRON IFTAR, VLERËSON KONTRIBUTIN E KOMUNITETIT MYSLIMAN

Nishani shtron iftar, vlerëson kontributin e komunitetit mysliman

Na ndiqni

76,928FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA