16 C
Shkoder, AL

POLITIKE

KOMISIONI I ÇEZ – SHKELZEN BERISHA NUK BËN BETIMIN, BALLA: GARDA, SHOQËROJENI JASHTË!

Komisioni i ÇEZ - Shkelzen Berisha nuk bën betimin, Balla: Garda, shoqërojeni jashtë!

MALËSIA E MADHE, FRYMË FITOREJE PËR PD,ULDEDAJ E KOKAJ TAKIM ME BANORET E ZONES

Nga malësia e Madhe, fryma e fitores eshte per partine demokratike

ZV/MINISTRJA VODA ME AMBASADOREN E LUKSEMBURGUT: PLAN MASASH PËR REDUKTIMIN E KËRKESAVE PËR AZIL

Zv/ministrja Voda me ambasadoren e Luksemburgut: Plan masash për reduktimin e kërkesave për azil

“DREJTËSIA”, NULAND-BASHËS: TREGUAT LIDERSHIP

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bisede telefonike me Ndihmëssekretaren amerikane të Shtetit, Viktoria Nuland, e cila sipas tij, shprehu përgëzimet e saj për arritjen e marrëveshjes për reformën në drejtësi.

ZBATIMI I REFORMËS NË DREJTËSI MARKU-ZAGANJORI TAKIM 30 MIN

Kryeprokurorja Arta Marku ka zhvilluar mesditën e kësaj të enjte një takim pune me kreun e Gjykatës së Lartë, Xhezahir Zaganjori, takim i cili sipas zyrës së shtypit të Prokurorit të Përgjithshëm ka qenë i fokusuar në zbatimin e Reformës në Drejtësi.

RAMA TAKIM ME AMBASADORET E AKREDITUAR NE TIRANE

Rama takim me ambasadorët e akredituar në Tiranë

PPE KUNDËR BOJKOTIT , DAUL E TUSK TELEFONATË BASHËS: HYR NË ZGJEDHJE!

Vendimi i PD për të braktisur zgjedhjet është parë me shqetësime nga PPE. Burime bëjnë me dije se Joseph Daul e Donald Tusk kanë telefonuar kryedemokratin Basha për ta nxitur të hyjë në zgjedhjet e 18 qershorit.

XHAFAJ: LUFTA KUNDËR TRAFIKUT NUK KA PARTI

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj deklaroi në Konferencën Kombëtare kundër Trafikimit të Personave se lufta kundër trafikimit është luftë kombëtare, që nuk njeh ngjyra dhe parti.

PALËT BIEN DAKORT, PD PRO MIRATIMIT TË REFORMËS

PALËT BIEN DAKORT, PD PRO MIRATIMIT TË REFORMËS  

PËRPLASJE FIZIKE MES DEPUTETËVE TË OPOZITËS DHE GARDËS

Përplasje fizike në Kuvend. Deputetët e PD-së iu afruan foltores në momentin kur Berisha iu afrua foltores dhe nuk u lejua nga garda.

Na ndiqni

72,172FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA