13 C
Shkoder, AL

POLITIKE

ZËDHËNËSI I CDU/CSU: BOJKOTI I OPOZITËS I GABUAR, HAP I MADH PRAPA

Zëdhënësi i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestag , Florian Hahn ka këshilluar opozitën që nuk duhet të bojkotojë parlamentin. Në një intervistë për Deutsche Welle,...

BARDH SPAHIA NË TONIGHT STAR PLUS

Deputeti I Partisë Demokratike Bardh Spahia ka qene I ftuar I radhes I emisionit tonight ne ekranin e Star Plus.

NISHANI DHE BASHA UROJNË PRESIDENTIN E RI TË PE

Kreu i Shtetit shqiptar ka uruar Presidentin e ri të Parlamentit Evropian, Antonio Tajani.

BASHA-RUÇIT: ZBATO RREGULLOREN, MOS I VER KAZMËN PARLAMENTIT

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me debate në lidhje me rregulloren e Kuvendit, pasi deputeti Vangjel Dule kërkoi që sot mos miratohej pr/vendimi për pakicat.

DHJETORI I LIRISE, LARG DHE AFER

Grupi Dhjetor 1990, eshte ndalur ne Shkoder ne kuader te turit te takimeve te zhvilluar ne te gjithe vendin duke perkujtuar kete date te rendesisshme per mbare kombin shqiptar.

GRUAJA “PREKET” PARA RAMËS: DUA T’JU PËRQAFOJ! MË BËTË GRUAN MË TË LUMTUR NË...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takimin e radhës në sallën e hartave në kryeministri me koordinatorët e bashkëqeverisjes. Rama ka thënë se shumë probleme...

PRESIDENTJA KROATE, KOLINDA VJEN NESËR NË TIRANË, ZBARDHET AXHENDA E VIZITËS NJË DITORE

Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, mbërrin nesër në Tiranë me ftesë të Presidentit Ilir Meta. Gjatë kësaj vizite zyrtare, presidentja Grabar-Kitarović do të...

URDHRI I BASHËS:PROTESTAT NË RRETHE NGA DATA 2-12 SHKURT

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka urdhëruar deputetët, kryetarët e degëve dhe të gjithë të deleguarit në rrethë, të organizojnë të gjitha strukturat...

SOT PROTESTA/ LULZIM BASHA LINJË NDRYSHE NGA BERISHA, JO DHUNË

Opozita shqiptare do të zhvillojë sot një protestë para Kryeministrisë, për anulimin e zgjedhjes së kryeprokurores së përkohshme Arta Marku, largimin e qeverisë ‘Rama 2’ dhe krijimin e një qeverie antimafia. Grupi i punës për organizimin e protestës ka zhvilluar dje përgatitjet e fundit. Përfaqësuesit e PD dhe LSI në rrethe kanë marrë gjithashtu dje udhëzimet e fundit sa i takon skenarit të protestës, koordinimet ditën e sotme, organizimin e njerëzve etj.

ZGJEDHJET NË KAVAJË, VETËM PS PROPOZON KANDIDATË PËR KZAZ-N

Zgjedhjet në Kavajë, vetëm PS propozon kandidatë për KZAZ-n

Na ndiqni

73,492FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA