21 C
Shkoder, AL

POLITIKE

KUVENDI I SHQIPËRISË, “ARRESTON” SËRISH FRROKUN

DEPUTETI ËSHTË ARRESTUAR NGA POLICIA E TIRANËS PAS SEANCËS SË KUVENDIT. Kuvendi i Shqipërisë vendosi të çojë sërish pas hekurave deputetin kristian-demokrat Mark Frroku, këtë radhë për akuzat nga autoritetet belge se ka vrarë një shqiptar në vitin 1999.

PS NDEZ MOTORËT, KANDIDATËT DREJT ZYRTARIZIMIT

PËR SHKODRËN DUKET SE ËSHTË VENDOSUR, NË GARË DO TË JETË KETI BAZHDARI. Motorët për zgjedhjet vendore të 21 qershorit janë ndezur.

NË 30 DHE 31 MARS, TAKIME INTENSIVE MES PS-LSI PËR KANDIDATËT

NË DATËN 1 PRILL ASHTU SIÇ ËSHTË PREMTUAR PRITET TË ZYRTARIZOHEN EMRAT. Drejtuesit kryesor të koalicionit të majtë kryeministri Rama dhe krye parlamentari Meta, janë shprehur se emrat dhe koalicioni i plotë do të jetë gati në datën 1 prill.

PASKAL MILO DEKLARON LARGIMIN NGA KOALICIONI QEVERISËS

SIPAS MILOS, PARTIA SOCIALISTE KA ZGJEDHUR TA LARGOJË VETË PDS-NË NGA KOALICIONI I SAJ. Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka bërë dje publik divorcin me koalicionin e majtë.

STRUGA: PUKA E VARFËR, I GATSHËM TË RIKANDIDOJ

ISH-KRYEBASHKIAKU LË TË KUPTOHET SE PËR PUKËN S’ËSHTË PUNUAR MIRË. Rethi i Pukës bashkë me Bashkinë Pukë janë ndër më të varfërat në Shqipëri.

GJYKATA E LARTË LIRON DEPUTETËT, “ARREST SHTËPIE” PËR DOSHIN E FRROKUN

AVOKATËT E TOM DOSHIT, DEKLARUAN SE ÇËSHTJEN DO TA ÇOJNË NË GJYKATËN KUSHTETUESE. Gjykata e Lartë ka vendosur lirimin e dy deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku duke dhënë masën e sigurisë arrest shtëpie.

“ARREST SHTËPIE” PËR MARK FRROKUN

GJYKATA E LARTË JEP VENDIMIN PËR DEPUTETIN E PKDSH-së. Gjykata e larte ka vendosur masën e sigurisë Arrest Shtëpie për deputetin Mark Frroku.

PD: RAMA I DINTE AKUZAT NDAJ DEPUTETIT FRROKU

RISTANI: DËSHMITË E MARK FRROKUT JANË MANIPULUAR NGA DYSHJA RAMA - META.

“DOSHI” DHE “FRROKU”, DOSJA MBËRRIN NË GJYKATËN E LARTË

AVOKATËT MBROJTËS DEKLAROJNË SË KLIENTËT E TYRE JANË TË PAFAJSHËM. Prokuroria e Përgjithshme ka dorëzuar në Gjykatën e Lartë dosjen në ngarkim të dy deputetëve të Parlamentit të Shqipërisë, Tom Doshi dhe Mark Frroku. Organi i akuzës ka kërkuar nga gjykata e Lartë vlerësimin të ligjshëm të ndalimit të dy deputetëve dhe caktimit të masës së sigurisë arrest me burg ndaj tyre.

MERREN NË PYETJE TOM DOSHI DHE MARK FRROKU

AVOKATI MBROTËS I TOM DOSHIT, DEKLARON SE PROKURORIA KA KALUAR KOMPETENCAT. Pasi kanë kaluar një natë të pazakontë në dhomat e paraburgimit të Drejtorisë së Policisë së Tiranës, deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku janë përballur paraditen e të premtes me prokurorët që i kanë vënë nën akuzë. Në fillim mbërritën dy oficerë të policisë gjyqësore, e pas tyre prokurorët Adnand Xholi e Altin Binaj.

Na ndiqni

71,896FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA