25 C
Shkoder, AL

POLITIKE

CIROKA: MË VOTONI QE TË JEM ZËRI I QYTETARËVE

BASHKIMI LIBERAL DEMOKRAT FALENDERON SHKODRANËT.http://www.youtube.com/watch?v=Wha10kHerbw

MARINAJ ME BANORËT E KOPLIKUT, MERR MBËSHTETJE PËR FITORE

NË KRAH TË KANDIDATIT TË PS, ISH KAPITENI I KOMBËTARES RUDI VATA.     http://www.youtube.com/watch?v=8LhS3pNpn8U

PS: “SHOKU ÇOBAJ” NJË SHPIFËS I NJOHUR DHE INTRIGUES

SELIA ROZË AKUZON KRYETARIN E PD, PËR SHPIFJE NË DREJTIM TË KANDIDATES SË PS .http://www.youtube.com/watch?v=m76rqLG2usY

VELIPOJA MBËSHTET VULLNET ELBASANIN

KANDIDATI I PAVARUR PREMTON BARAZI NË SHANSE FSHAT-QYTET. Barazia ne shanse do te jete parimi yne i punes me marrjen e Bashkise se Shkodres . Kjo ishte kryefjala e kandidatit te pavarur Vullnet Elbasani gjate takimeve qe ky I fundit realizoi ne komunen e Velipojes. Banoret e kesaj zone shprehen mbeshtetjen e tyre per kandidatin Elbasani nisur edhe nga premtimet e pambajtura te dy partive te medha politike.

PD DENONCON DEMTIMIN E BANDEROLAVE ELEKTORALE

BARDELI: THIRRJE DREJTUESVE TË PS QË TË DISTANCOHEN NGA KËTO VEPRIME.http://www.youtube.com/watch?v=v4E4K6ZEnMI

“MIRËQËNIE SOCIALE INDIVIDUALE”

KANDIDATJA E MAZHORANCËS PREZANTON PLANIN KONKRET PËR SHTRESAT NË NEVOJË. Mireqenia sociale individuale, ka qene tryeza e pare ne kuader te tre projekteve qe do te prezantohen keto dite nga kandidsatja e mazhorances per Bashkine e Shkodres, Keti Bazhdari, me perfaqesues te grupeve te intereset.

FUSHATA ZGJEDHORE, RAMA NË MITINGUN PËRMBYLLËS NË VELIPOJË

KETI BAZHDARI KA NJË OBJEKTIV, VELIPOJA TË KTHEHET NË QYTET TË DYTË. Premtimi qe Velipoja do te jete nje qytet I dyte, dallohet qarte qe ne fushaten elektorale nga kandidatja e mazhorances per Bashkine e Shkodres zonja Keti Bazhdari. Sot ne oren 16:30, mbyllja e fushates elektorale eshte zgjedhur pikerisht ne Velipoje, ne qender te plazhit ku present do te jete edhe kryeministri Edi Rama.

BUSHATI VENDOS “VULËN”, PRITJE MADHËSHTORE PËR BASHËN

BASHA: NUK DO TË LEJOJMË QË VAU DEJËS TË KTHEHET NË EKSPERIMENT. Nga Bushati , banoret kane dhene sinjalin e fitores se thelle ne zgjedhjet e 21 Qershorit te kandidatit te Partise Demokratike Zef Hila. Ne nje miting madheshtor, si asnjehere me pare, banoret e Bushatit dhe te zonave perreth, I kane bere nje pritje madheshtore, Kryetarit te Partise Demokratike Lulzim Basha.

BASHA NË MITINGUN PËRMBYLLËS TË FUSHATËS NË SHKODËR

KRYETARI I PD FTON SHKODRANËT TË ZGJEDHIN VOLTANA ADEMIN PËR BASHKINË SHKODËR. Kjo ka qene pritja qe shkodra I ka ofruar kryetarit te Partise Demokratike, Lulzim Basha ne mitingun permbylles te fushates elektroale ne qender te qytetit.

POSTRIBË, POLICIA KONTROLL BANESËS AKTIVISTIT TË PD

PARTIA DEMOKRATIKE DENONCON RASTIN, THIRRJE POLICISË PËR MOS PËRFSHIRJE. Partia Demokratike ka denoncuar gjate se merkures abuzimin sipas saj qe policia e shtetit po ben me aktivistet e partise demokratike. Ky denoncim është bere ne Postribe, pasi blute e Shkodres kane ushtruar kontroll te paligjshëm ne banesën e shtetasit Skender Shaba. Vete te zotet e shtepise kane shpejguar ate cfare ka ndodhur.

Na ndiqni

74,730FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA