21 C
Shkoder, AL

POLITIKE

LARGOHET NGA DETYRA MINISTRI EDMOND HAXHINASTO

Ministri i Transporteve Edmond Haxhonasto ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij.

MBLIDHET KËSHILLI BASHKIAK, DISKUTOHET SHPËRNDARJA E FONDEVE NGA QEVERIA

Pas orës 10:00 është mbledhur Këshilli i Bashkisë së Shkodrës.

PROKURORIA E PERGJITHSHME:KUSHTETUTA E RE KRIJON NGERC

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar për Kushtetutën e re të Shqipërisë, duke theksuar se disa aspekte procedurale thelbësore janë të zbatueshme për shkak të mungesës së bazës ligjore. 

OPOZITA E MUNGUAR E PD, PËR FONDET E QEVERISË

Fondet e qeverise per Shkodren, por jo vetem edhe bashkite e tjera te djatha, duket se nuk përbëjnë problem për opozitën në Shkodër.

RAMA NË SHKODËR, NISIN LËVIZJET E DREJTORËVE TË PS

 Ardhja e kryeministrit Edi Rama në Shkodër nuk ka qenë vetëm për inspektimin e stadiumit “Loro Boriçi” dhe debatet me kryebashkiaken Voltana Ademi.

RAMA: DUAM QË SHQIPTARËT JASHTË TË VOTOJNË, S’DIMË KU JANË

Kryeministri Edi Rama foli për votën e shqiptarëve jashtë territorit tonë.

SHTATORI NIS ME SHKARKIME, IKËN KREU I AKU-së

Këshilli i Ministrave ka vendosur të shkarkojë nga detyra drejtorin e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Isuf Shehu.

PARLAMENTI, MAZHORANCA MIRATON LIGJIN PER VETINGUN

Kuvendi i mbledhur në seancën e jashtëzakonshme këtë të martë (30 gusht) ka miratuar vetëm me votat e mazhorancës ligjin për “Vettingun”, çka i hap rrugë krijimit të institucionit që do të infiltrojë gjyqtarët dhe prokurorët

LIGJI PER VETINGUN, NGJALL DEBATE NE KUVEND

Kryeministri Edi Rama, duke marrë fjalën në seancën për votimin e ligjit të vetting-ut, ka deklaruar se kemi të bëjmë me hapin më të rëndësishëm të të gjithë reformës në drejtësi.

RAMA NË KONFERENCË, FLET PËR VETINGUN DHE KOALICIONIN

RAMA NË KONFERENCË, FLET PËR VETINGUN DHE KOALICIONIN

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA