25 C
Shkoder, AL

POLITIKE

AKSIONI OPOZITAR/ BASHA MBLEDH SOT ISH DEPUTETËT E ALEATËT

Në një kohë që nga mazhoranca nuk ka reflektim për të ndryshuar datën e zgjedhjeve dhe as për ndonjë dialog të mundshëm me opozitën,...

PROTESTA E OPOZITËS NË TONIGHT STAR PLUS

Dita e katërt në shtëpinë e lirisë, si dhe vijueshmëria e protestës së opozitës shqiptare, kanë qënë në focus të emisionit Tonight në ekranin e Star Plus.

BRAHO:SHISH PERGJON TITULLARE NEN HUNDEN E PROKURORISE

Braho: SHISH përgjon titullarë nën hundën e prokurorisë

ANËTARËSIMI NË BE, BUSHATI: POLONIA ME BUJARI PO NA JEP EKSPERIENCËN E SAJ

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati në një konferencë për mediat me homologun e Polonisë Jacek Czaputowicz, e falenderoi këtë të fundit për mbështetjen që...

PROTESTA SHKODËR, OPOZITA BLLOKON RRUGËN PËR DY ORË

Partia Demokratike e Shkodrës dhe një pjesë e qytetarëve për dy orë me radhë kanë zhvilluar protestestë ashtu si në të gjithë Shqipërinë duke...

ZGJEDHJET NË PS, JA EMRAT QË PRITET TË GAROJNË

 Partia Socialiste tashme e gjendur para kongresit te 19 marsit, nuk qendron ne heshtje as ne Shkoder.

PD: ISH VARTËSI I DIKTATURËS SHEF NË M.MADHE

SIPAS PD, RIFAT ÇOKU ISH VARTËS NË DIKTATURËS, MB E HEDH POSHTË.Partia Demokratike ka vijuar me denoncimin e emërimeve të personave të inkriminuar në administratën publike. Konkretisht, deputeti i PD Flamur Noka, ka denoncuar emërimin e një ish-vrasësi në kohën e diktaturës, si shefin e ri të Komisariatit në Malësinë e Madhe.

ZGJEDHJET NE PS, JA EMRAT PER SHKODREN

PS socialiste ka publikuar në orët e vona listën e kandidatëve për Kryetar në Partinë Socialiste të bashkive ku ata aderojnë.

REZOLUTA PËR ANËTARËSIMIN NË BE, PD BOJKOTON KUVENDIN, RAMA: BËNË ATË QË S’E KA...

Kryeministri Edi Rama dënoi bojktotin e Kuvendit nga opozita, kur pritet të votohet rezoluta për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Nga foltorja e Kuvendit, kreu...

BANORËT E LAGJES NR.2, MBËSHTESIN PD-në

Pas Kirasit, ndalesa e radhës e kandidatit të PD Bardh Spahia ka qënë me banorët pranë teatrit Migjeni pjesë e grupseksionit nr .2.

Na ndiqni

74,740FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA