24 C
Shkoder, AL

POLITIKE

4 VENDE NË BOTË KANË USHTRI BRENDA AEROPORTIT, RAMA PËRGJIGJE BASHËS DHE METËS

Në shumë vende të botës, në reagim ndaj akteve që cënojnë sigurinë aeroportuale dhe qytetarët, për ruajtjen e sigurisë janë vendosur forcat ushtarake në...

QEVERIA MALAZEZE DHE SHQIPTARE MBLEDHJE NË SHKODËR

Kabineti qeveritar i Shqipërisë dhe shtetit fqinj të Malit të Zi pritet që të zhvillojnë një takim në Shkodër. Si vend për këtë takim...

NEGOCIATAT, NESËR NË ORËN 11:00 RAMA TAKON PRESIDENTIN MACRON NË FRANCË

Kryeministri Edi Rama nesër në orën 11:00 do të pritet në një takim nga Presidenti francez, Emmanuel Macron. Vizita e kreut të qeverisë shqiptare vjen...

“RAMA IK”, OPOZITA 4 ORË PROTESTË

Në një protestë të nisur në orën 18:00 teksa errësohej, dhe që u përmbyll pas 4 orëve, në 22:00 të darkës, opozita joparlamentare shqiptare në...

2017-ta, MOGHERINI: DREJTËSIA KYÇE

Në fillim të vitit 2017, Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, me anë të një postimi në blogun e saj, ka listuar 12 ngjarjet e ndodhura përgjatë vitit 2016, të cilat, sipas saj, duhet të vazhdojnë edhe gjatë vitit që sapo ka ardhur.

KPK SHKARKON GJYQTAREN E KUSHTETUESES, ALTINA XHOXHAJ

KPK ka vendosur shkarkimin e gjyqtares së Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj. Vendimi është bërë publik ditën e sotme.Sipas trupës gjykuese të KPK-së Altina Xhoxhaj nuk...

“LUFTA KUNDËR KRIMIT VENDIMTARE PËR SHQIPËRINË”

Ambasador i Bashkimit Evropian në Shqipëri Luigi Soreca në një intervistë për European Western Balkans ka deklaruar se Shqipëria ka bërë përparim shumë të...

AHMETAJ I PËRGJIGJET OPOZITËS: KEMI ULUR TAKSAT DHE ÇMIMET, S’KENI KONTRIBUAR NË KONSOLIDIMIN FISKAL

Ministri Arben Ahmetaj nga foltorja e Kuvendit iu kundërpërgjigj akuzave të opozitës për rritje të taksave dhe çmimeve, pavarësisht se ajo mungon. Kreu i Financave...

DORËHIQET DREJTORI I PARANDALIMIT TË PASTRIMIT TË PARAVE TË PISTA

Dorëhiqet Drejtori i parandalimit të pastrimit të parave të pista Alket Hyseni.

NESER PRITET REKOMANDIMI I KE PER NEGOCIATAT,RAMA E BUSHATI AKUZA PD

Integrimi - Nesër rekomandimi i KE për negociatat, Rama e Bushati akuza PD

Na ndiqni

79,167FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA