22 C
Shkoder, AL

POLITIKE

BAZHDARI: ME BESONI, T’JU SHËRBEJ

KANDIDATJA E MAZHORANCËS EVIDENTON PROJEKTET QË DO TË ZBATOHEN NË SHKODËR. http://www.youtube.com/watch?v=caVAqLgMWL0

STADIUMI, BASHKIA REAGON NDAJ DEKLARATAVE TË EDI RAMËS

“KRYEMINISTRI SHPIF PËR ÇELËSIN DHE TREGON SA POSHTË KA RËNË”. Bashkia Shkodër hedh poshtë deklaratat e kryeministrit Edi Rama një ditë më parë kur tha se kjo bashki ka vonuar tre javë për të dhënë çelësin për stadiumin “Loro Boriçi” i cili është në rikonstruksion e sipër. “Bashkia Shkodër, e ndjen për detyrë të sqarojë opinionin në lidhje me disa të pavërteta që kryeministri i vendit Edi Rama, bëri në mitingun elektoral të mazhorancës në qytetin e Shkodrës”-shprehet përmes deklaratës bashkia.

RAMA – META, KËRKOJNË VOTËN PËR KETI BAZHDARIN

RAMA: KRYEBASHKIAKËVE TË PD I MUNGON VULLNETI PËR TË ZGJIDHUR PROBLEMET. Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta kërkuan votën për Ketin Bazhdarin në Shkodër për të transformuar, sipas tyre, edhe këtë qytet, ashtu si qytetet e tjera të qeverisura nga socialistët.   Në fjalën e tij, kryeministri Edi Rama solli një shembull të thjeshtë, sipas tij, të ndryshimit mes ofertës së Aleancës për Shqipërinë Europiane dhe asaj të koalicionit opozitar.

TONIN MARINAJ, PREZANTON PROGRAMIN PËR BASHKINË MALËSI E MADHE

MARINAJ: DO TË JEM SHËRBËTOR I JUAJI, INVESTIME TË MËDHA MË MBËSHTETJEN E QEVERISËhttp://www.youtube.com/watch?v=nlVSOqfRaUo

MINISTRI I SHËNDETËSISË INSPEKTON QËNDRËN SHËNDETËSORE NË DOMËN

BEQJA: QVERIA DO TË INVESTOJË, PAS 21 QERSHORIT KETI BAZHDARI DO TË PËRKUJDESET EDHE MË TEPËR. Ministri I Shëndetësisë Ilir Beqja, I shoqëruar edhe nga drejtues te tjerë të shëndetësisë në Shkodër, ka inspektuar nga afër qëndrën shëndetësore të fshatit Domën në Komunën e Postribës. Gjatë këtij inspektimi,

BASHA: ME VOTË, PËR FITOREN E ZEF HILËS

KRYETARI I PD, NGA VAU DEJËSI PARALAJMËRON QEVERINË TË MOS PREKET ASNJË VOTË. Lulzim Basha kryetari I Partise Demokratike, Nga Vau Dejesit, ka ftuar te gjithe qytearet qe te votojne Zef Hilen ne 21 Qershor.

RAMA SOT NË SHKODËR, NË MBËSHTETJE TË PROJEKTEVE TË KETI BAZHDARIT

SONTE NË ORËN 19:30, RAMA DHE META DO TË GARANTOJNË PROJEKTET PËR SHKODRËN. Porjhektet te cilat janer tashme te permendura ne fushaten elektorale te partise Sociasliste dhe candidates se saj, Keti Bazhdari, do te marrin driten jeshile sonte, ne mitingun elektoral, qe do te zhvillohet ne qender te qytetit te Shkodres ne oren 19:30.

BASHA NË DAJÇ: ME 21 QERSHOR VOTA PËR VOLTANA ADEMIN

VOLTANA ADEMI: SË BASHKU DO TË BËJMË INVESTIMET E DUHURA NË KËTË ZONË. Ne Dajc, Voltana Ademi, e shoqeruar edhe nga kryetari I PD Lulzim Basha, ka ftuar te gjithe banoret qe te votojne ne 21 Qershor, te shprehin vullnetin e tyre me vote.

ZEF HILA: NDËRHYRJE IMEDIATE NË KOMUNËN TEMAL

KANDIDATI I PD, SHEH NGA AFËR FSHATRAT TOPLAN DHE KISHË ARRË. Kandidati I PD, I shoqeruar nga drejtues te shtabit elektoral, kane vizituar nga afer disa nga fshatrat e Komunes Temal. Ato jane ndalur ne fshatin Toplan , ku kane pare gjendjen e renduar, sin je zone e harruar prej vitesh. Ne kete takim Hila ka garantuar banoret se kjo gjendje do te ndryshoje shpejt.

DEBAT MES KANDIDATES BAZHDARI DHE PËRFAQËSUESEVE TË PD

U DISKUTUA PËR MUNGESËN E KANDIDATES SË PD DHE SHËRBIMET SOCIALE. Organizata gruaja në zhvillim në takimin për barazinë gjinore ka ftuar dy kandidatet për bashkinë shkodër Voltana Ademi të PD dhe Keti Bazhdari të PS.

Na ndiqni

75,247FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA