13 C
Shkoder, AL

POLITIKE

MALËSI E MADHE, ZGJIDHET PROBLEMI I UJIT TË PISHËM

BRËNDA MUAJIT QERSHOR, 20 MIJË BANORË DO TË FURNIZOHEN NORMALISHT NË GRUEMIRË. Brenda muajit qershor mbi 20 mijë banorë do të mund të furnizohen normalisht me ujë të pijshëm nga rezervuari 4000 m/kub në Gruemirë. Punimet e tij po shkojnë drejt fundit dhe kanë qenë kryeministri, Edi Rama, dhe Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, që panë nga afër fazën e fundit të këtij projekti.

RAMA ME STRUKTURAT: MBANI PËRGJEGJËSI PËR REZULTATIN

KRYEMINISTRI KA KËRKUAR ANGAZHIMIN E TË GJITHË STRUKTURAVE PËR FITOREN E SHKODRËS. Kryeministri Edi Rama njëkohësisht kryetar i Partisë Socialiste ka qenë i qartë me strukturat socialiste: “Në listat e këshilltarëve bashkiakë nuk do të ketë as drejtorë as ish kryetar bashkie apo komune”.

ÇOBA: ADEMI KRYEBASHKIAKE,BAZHDARI ASKUSHI

REAGON SELIA BLU PAS DEKLARATAVE TË RAMËS. Sot kryeministri Rama bllokoi të gjitha rrugët e Shkodrës me postëblloqe policie dhe me paranojë. Ky bllokim u bë për të deklaruar që Keti Bazhdari ishte Askushi.

HAJMELI, MBËSHTET FUQISHËM KANDIDATIN E PD

ZEF HILA MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE, GARANTON PROJEKTE NË BUJQËSI DHE SHËRBIME. Hajmeli ka qene ndalesa e radhes e kandidatit te PD-se ne BAshkine Vau Dejes, Zef Hila. Mes duartrokitjesh dhe ovacionesh eshte pritur ai ne kete takim te organizuar ne qender te komunes se Hajmelit.

“KETI PËR SHKODRËN” PREZANTOHET NGA KRYEMINISTRI RAMA

RAMA: KY ËSHTË DREJTIMI I DUHUR PER BASHKINE E SHKODRËS. “Keti për Shkodrën” projekti i kandidates së maxhorancës për kryetare të bashkisë së Shkodrës mori sot mbështetjen edhe të kryetarit të Kuvendit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama.

TË HËNËN PRITET TË ZYRTARIZOHET EMRI PËR PUKËN

BURIME PRANË PS DEKLAROJNË SË NË GARË DO TË JËTË BIZNESMENI GJON GJONI. Më në fund e majta do të ketë kandidatin e saj zyrtar edhe për bashkin e Pukës. Burime pranë selise qendrore të Partise Socialiste bënë të ditura se Rama firmosi emrin e Gjon Gjonit si kandidat I të majtës për këtë bashki.

BAZHDARI ME TË RINJTË NË HAPJEN E SEZONIT

VELIPOJA KTHEHET NË EPIQENDËR, PREZENT EDHE KRYEPARLAMENTARI META. Summer fest është titulluar aktiviteti festiv i mbajtur ne plazhin e velipojës ne këtë 1 maj organizuar nga te rinjtë e forumit rinor socialist lri, dhe Cati Youth te qytetit te Shkodrës me rastin e hapjes se sezonit turistik.

FRPD SHKODËR, PROTESTON NË 1 MAJ

TË RINJTË PROTESTOJNË KUNDËR PREMTIMEVE BOSHE, DHE PUNËSIMIT TË TË RINJVE. Nje proteste ne heshjte, kunder mashtrimeve per punesimin por edhe premtimeve boshe te qeverise. Ky ka qene mesazhi qe te rinjtë e forumit rinor te Partise Demokratike kane përcjelle ne 1 Maj ne rrugët e qytetit te Shkodrës.

NARAÇ, ZEF HILA PRITET ME ENTUZIAZËM DHE MBËSHTETJE

KANDIDATI I PD-së MERR GARANCINË DHE VOTËBESIMIN NGA BANORËT E ZONËS. Ne fshatin Naraç, banoret e kane pritur me entuziazem dhe mbeshtetje kandidatin e Partise Demokratike, Zef Hila. Ne nje takim me banore te kesaj zone, ku eshte njohur me problematikat e tyre, kandidati I PD-se ka marre mbeshtetjen e tyre per fitore ne zgjedhjet e 21 Qershorit.

MJEDA, MIRËPRET KANDIDATIN ZEF HILA

HILA: SË BASHKU DO TË BËJMË TË MUNDUR ZHVILLIMIN E TË GJITHË ZONËS. Fshati Mjede, nje nga zonat me te rendesishme te Bashkise se Re te Vau Dejesit, ka mirepritur kandidatin e Partise Demokratike Zef Hila.

Na ndiqni

73,492FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA