21 C
Shkoder, AL

POLITIKE

REFORMA NE DREJTESI, NIS SEANCA E KUVENDIT

Megjithëse Konferenca e Kryetarëve dështoi në gjetjen e një marrëveshjeje për të shqyrtuar në seancë plenare reformën në drejtësi, Kuvendi nisi punimet dhe ai që mori fjalën i pari ishte kryetari Ilir Meta.

BE: SOT NJE DITE E RENDESISHME PER SHQIPERINE!

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë, përmes një deklarate për shtyp para nisjes së seancës parlamentare, ka nënvizuar se kjo e enjte është një ditë shumë e rëndësishme për Shqipërinë.

DEBATE NË KONFERENCËN E KRYETARËVE PËR REFORMËN

Është mbledhur këtë mëngjes Konferenca e Kryetarëve të grupeve parlamentare, në qendër të së cilës është votimi ditën e sotme në Kuvend i Reformës në Drejtësi.

MBLIDHET KONFERENCA E KRYTAREVE PER REFORMEN

Ka nisur i vrullshëm me zhvillime politike mëngjesi i ditës së sotme kur na ndajnë vetëm më pak se një orë nga hapja e seancës në Kuvend ku është rënë dakord që të votohet për reformën në drejtësi

BASHA: ASNJË KUSHT I RI NGA PD. KEMI NJË MARRËVESHJE, TA VOTOJMË SOT NË...

Para hapjes së seancës në Kuvend për votimin e reformës në drejtësi, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat duke bërë të ditur qëndrimin e partisë që ai drejton.

“DREJTËSIA”, BYLYBASHI SQARON POZICIONIN E PD-së

Pas rreth dy orësh që kurse ishte lajmëruar mbledhja e komisionit për reformën në drejtësi, seanca ka nisur vetëm me praninë e deputetëve të opozitës dhe kreut të grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili.

PRISHET KONSENSUSI PËR REFORMËN? META: SEANCA NESËR NË ORËN 10:00

Menjëherë pas situatës së pakëndshme të krijuar nga palët politike në sallën e komisionit për reformën në drejtësi ka reaguar edhe kryeparlamentari Ilir Meta.

“SËRISH PROBLEME NGA SHQIPËRIA? MË VJEN KEQ”

Kërkesa e papritur e Partisë Demokratike për zgjedhjen e gjyqtarëve dhe prokurorëve nga Kuvendi me shumicë prej 2/3, ka sjellë edhe reagimin e raporterit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckestein.

AMBASADA AMERIKANE REAGON ASHPËR KUNDËR LULZIM BASHËS

Përmes një reagimi, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka shprehur kritika ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha.

DEPUTETI FOTOGRAFON BOSH SALLËN E KOMISIONIT PËR REFORMËN NË DREJTËSI

Duket se gjërat në orët e vona të mbrëmjes së sotme nuk po shkojnë siç duhet për momentet e fundit të reformës në drejtësi.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA