28 C
Shkoder, AL

POLITIKE

RIKTHIMI I VIZAVE PËR SHQIPËRINË? FLECKENSTEIN:JO! S’DO TË NDODHË!

Rikthimi i vizave për Shqipërinë? Fleckenstein:Jo! S’do të ndodhë!

DJEGIA E MANDATEVE, META: VEPRIM EKSTREM

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka komentuar për herë të parë vendimin e opozitës për të nisur procedurat për djegien e mandateve,...

DEKLARATAT E DONALD LU, RAMA: SHUMË SHPEJT REZULTATE KONKRETE

Deklaratat e Donald Lu, Rama: Shumë shpejt rezultate konkrete

NIS ZYRTARISHT FUSHATA, STAR PLUS SQARON KANDIDATËT

QË NGA KJO DITË DERI NË FUND TË ZGJEDHJEVE NË PËRPUTHJE ME KODIN ZGJEDHOR. Shkodra dhe e gjithe Shqiperia, sot kane hyre zyrtarisht ne fushaten zgjedhore ashtu sic eshte percaktuar edhe ne Kodin Zgjedhor bere public nga institucioni me I larte I zgjedhjeve, Komisioni Qendror I Zgjedhjeve. Star Plus TV, pikerisht sot njofton te gjithe kandidatet dhe subjektet politike, se Star Plus do te respektoje te gjithe kuadrin ligjor qe eshte ne fuqi ne legjislacionin shqiptar sa I takon pasqyrimit etik dhe professional te fushates per zgjedhjet vendore te 21 Qershorit 2015.

VENDIMI I KQZ PËR KAPLLANAJN, BALLA:BASHA HOQI MASKËN

Vendimi i KQZ për Kapllanajn, Balla:Basha hoqi maskën

ZHVILLIMET POLITIKE NË VEND, KRYEMINISTRI RAMA SOT NË BRUKSEL

Një ditë pasi Presidenti Ilir Meta zyrtarizoi lëvizjen e paprecedentë dhe pa bazë ligjore, duke zhbërë datën e zgjedhjeve lokale, kryeministri Edi Rama do...

TAKIMI INFORMAL ME ‘VENECIAN’, PD-LSI: RAMA TË MOS LUAJË ME METËN SE ËSHTË FISNIK

Komisioni i Venecias e ka nisur misionin fakt-mbledhës në Tiranë me një mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi. Takimi...

MARLECI: RAMA FARSË POLITIKE ME LOJËN E MINISTRAVE

Një farsë politike e quan sekretari i partisë demokratike në Shkodër Aleksandër Marleci largimin e 4 ministrave nga kryeministri Edi Rama dhe zëvendësimin e tyre me 4 të tjerë.

MALËSI E MADHE, MBLIDHET PËR HERË TË PARË KËSHILLI BASHKIAK

Këshilli i Bashkisë së Malësisë së Madhe është mbledhur për herë të parë pas konstituimit të tij. Kryetari i Këshillit, Ilir Halaj ka drejtuar mbledhjen e radhë ku në pikën e parë të rendit të ditës ka qenë zgjedhja e sekretarit te ri te keshillit te bashkise M.Madhe. Me 28 vota pro, eshte zgjedhur z, Emiljano Hasmujaj.

PROTESTA, AMULI: SHKODRA PAQËSORE KUR NUK KA PROVOKIM

Shkodra dhe Shqipëria ndodhen në një situatë të vështirë ndaj protestat e opozitës do të vijojnë pa ndërprerje. Ky është qëndrimi i kryetarit të...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA