29 C
Shkoder, AL

POLITIKE

FRPD, KËLLIÇI: TË RINJTË E ARDHMJA E SHQIPËRISË, 35% NË LISTAT E 2017

 Kryetari i përgjithshëm i Forumit të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka bësimin se të rinjtë janë e ardhmja e Shqipërisë.

“FRESH VOICE”, LIDERET E SË ARDHMES NË PS

"FRESH VOICE", LIDERET E SË ARDHMES NË PShttp://www.youtube.com/watch?v=dpjm1vtrIEY

RIORGANIZIMI I PD, TAKIM ME STRUKTURAT NË BUSHAT

 Kryetari i Grupit të punës për Partinë Demokratike në Vau Dejës, Gjokë Uldedaj ka nisur punën për riorganizimin e kesaj force politike ne zone.

FONDACIONI PËR LIRI DHE DEMOKRACI, NË SHKODËR

Fondacioni për liri dhe demokraci ne kuadër të takimeve me rininë shqiptare është ndalur në Shkodër, në një takim me të rinjtë e Forumit Rinor te Partisë Demokratike.

RISTANI: VOTIM ELEKTRONIK PËR TË SHMANGUR VJEDHJEN E VOTËS

 Sekretari i Pergjithshem i Partise Demokratike, Arben Ristani, ka riperseritur serish apelin e selise blu per votimin elektronik ne zgjedhjet e ardhshme.

FLACKENSTAIN : JAM PRO HYRJES SË SHQIPËRISË NË BE

Raportuesi i Parlamentit Europian  Knut Flackenstain ka shprehur mbështetjen e plotë që Shqipëria të jetë vend anëtar i BE-së.Ndërsa nuk ka lënë pa komentuar shkurtimisht as pajisjen përgjuese e futur në Shqipëri e cila është kthyer në një temë të nxehtë debatesh mes pozitës dhe opozitës.

MBLIDHET KOMISIONI I SIGURISE, FLET KREU I SHISH VISHO AJAZI

Paraditen e së mërkurës nisi seanca dëgjimore e Komisionit të Sigurisë me kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi, drejtorin e Policisë së Shtetit, Haki Çako, prokurorin e përgjithëm Adriatik Llalla dhe ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

FLACKENSTAIN GARANTON NË SHKODËR: SHQIPËRIA DO TA VOTOJË REFORMËN NË DREJTËSI

 Reforma në drejtësi është shumë e rëndësishme dhe brenda 6 javëve të ardhshme duhet të miratohet.Normalisht ka iteresa të individëve të vecantë që nuk duan ta votojnë këtë reformë.Kështu deklaoi nga Shkodra gjatë një bashkëbisedimi me pedagogë dhe studentë të “Universitetit Luigj Gurakuqi” raportuesi i Parlamentit Europian për Shqipërinë Knut Flackenstain.

MINISTRI TAHIRI AKUZON RËNDË PRESIDENTIN

Saimir Tahiri ka shpërthyer me akuza të rënda ndaj Presidentit Bujar Nishani, teksa ka folur për pajisjen e përgjimit.

BASHKOHEN DEMOKRISTIANËT E SHQIPËRISË

 Gati Bashkimi i faktorit Demokristian

Na ndiqni

78,959FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA