10 C
Shkoder, AL

POLITIKE

BASHA PAS HUMBJES NE DIBER:FITOI”KARTELI I DROGES”

Zgjedhjet në Dibër i fitoi karteli i drogës, krimit dhe korrupsionit. Kështu u shpreh kreu i PD, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat pas shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve në Bashkinë e Dibrës, që nxorën fitues kandidatin e ASHE, Muharrem Rama.

MBLEDHJA E TË DHËNAVE PERSONALE, PD KALLZON RAMËN, NIKOLLËN DHE MANASTIRLIUN

Partia Demokratike përfaqësuar nga deputet Albana Vokshi dhe Bardh Spahia ka kallëzuar sot në Prokurori, kryeministrin Edi Rama, ministren e Arsimit Lindita Nikolla dhe...

RUDINA HAJDARI APEL QEVERISË: ULUNI NË DIALOG ME OPOZITËN

Kryetarja e grupit parlamentar Rudina Hajdari një ditë pas përfundimit të afatit për regjistrimin në zgjedhjet lokale të 30 qershorit i bën thirrje qeverisë...

KETI BAZHDARI TAKOHET ME BANORËT NË GURIN E ZI

KANDIDATJA E MAZHORANCËS GARANTON ZHVILLIMIN E BASHKISË SË SHKODRËS. Komuna Guri I Zi ka qene ndalesa e radhes, e candidates se mazhorances keti Bazhdari. Ajo eshte takuar me banore te zones si dhe eshte njohur me problemet e tyre. Fillimisht kryetari I Komunes Guri I Zi dhe deputetja e shkodres Mimoza Hafizi garantuan perkushtimin dhe mbeshtetjen e zonjes Bazhdari nga qeveria Shqiptare.

HAPJA E DOSJEVE, RAMA: LIGJI I RI NA SHKËPUT NGA E KALUARA

Në Kuvendin e Shqipërisë është mbajtur paraditen e së martës një seancë përkujtimore për 70-vjetorin e pushkatimit të deputetëve nga regjimi komunist.

SALIANJI: UDHËTOVE ME CHARTER DHE MAKINË ME TRAFIKANTIN BEGO! BALLA: TË HËNËN PADI NË...

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji nën hetim për rastin Babale nga prokuroria e Krimeve të Rënda ditën e sotme përmes një deklarate për...

PD NIS HEQJEN E FLAMUJVE POLITIK NË QYTETIN E SHKODRËS

DEMOKRATËT LIROJNË HAPËSIRAT PUBLIKE TË ZËNA QË ME 20 MAJ. Revolta e fortë e qytetarëve sjell reagimin e Partisë Demokratike të Shkodrës për flamujt e vendosur në hapësirat publike të qytetit. PD-ja mbajti fjalën dhe ende pa u bërë 24 orë nga deklrata e një dite më parë ku paralajmërohej heqja e flamujve, kampi demokrat nisi aksionin për zbrazjen e qytetit. Heqja e flamujve nisi nga sheshi “Nënë Tereza” dhe do të vijojë kudo ku hapësirat publike janë të zëna me flamujt e PD.

RAMA ZBARDH TELEFONATËN 45-MINUTËSHE ME MERKELIN: VENDOSËM TË GJITHA PIKAT MBI “I”

Kryeministri Edi Rama ka pasur një telefonatë të gjatë me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Ka qenë vetë kryeministri Rama, ku përmes një postimi në Twitter,...

VAJZA E RUDINA HAJDARIT ËSHTË GATI PËR SHKOLLË, JA URIMI QË I DEDIKON

‘Gëzuar ditën e parë të shkollës’. Ky ka qenë dhe postimi me të cilin ka nisur ditën dhe Rudina Hajdari, deputetja demokrate e parlamentit. Ajo...

SHKODËR, PJETRI: JA DËSHMIA ITALIANE E PASTËRTISË FIGURËS

Kryetari i ardhshëm i bashkisë Shkodër i ka dhënë një tjetër përgjigje akuzave dhe sulmeve të Partisë Demokratike ndaj tij por kësaj radhe shoqëruar...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA