29 C
Shkoder, AL

POLITIKE

MJEDA DO TË JETË BLU NË 21 QERSHOR

ZEF HILA TAKOHET ME BANORË TË ZONËS, GARANCI PËR FITORE. Fshati Mjede ne Bashkine Vau Dejes ka qene ndalesa e radhes e kandidatit te parties demokratike ne kete zone Zef Hila. Gjate ketij takimi, kandidati Hila eshte shprehur se pas 21 qershorit jane gati projektetet per tu implementuar ne kete zone.

KANDIDATI VULLNET ELBASANI NË FSHATIN JUBAN

BAZË MATERIALE EKIPIT JUBAN-DANJA,PREMTON KAMPET SPORTIVE. Do te investojme per Kampe te reja sportive ne te gjitha zonat duke mos u perqendruar ne qytet,pasi futbolli eshte jeta e shkodraneve nga velipoja deri ne shale dhe shosh.Keto ishin fjalet e kandidatit te pavaur Vullnet Elbasani gjate vizites se realizuar ne fushen sportive te fshatit Juban I cili I dhuroi ekipit te femrave nje baze te re materiale .

ZEF HILA MERR MBËSHTETJEN E LAGJES FANG NË VAU DEJËS

KRYETARI I PS NË KËTË ZONË JEP DORËHEQJEN , BASHKOHET ME ZEF HILËN. Në lagjen Fang te Bashkise Vau Dejes, banoret kane vendosur se ke do te zgjedhin per bashkine e re Vau Dejes. Ato mbeshtesin kandidatin e partise Demokratike, Zef Hila.

MARINAJ: MBËSHTETJA E GRAVE, GARANCI PËR FITORE

KANDIDATI I PS NË MALËSINË E MADHE TAKOHET ME GRATË E ZONËS .http://www.youtube.com/watch?v=9UBe_qO55t8

VOLTANA ADEMI NË MITINGUN ELEKTORAL NË GURIN E ZI

KANDIDATJA E PD PREMTON INVESTIME TË MËDHA NË BUJQËSI. Komuna Guri I zi, ka qene ndalesa e radhes e turit te mitingjeve elektorale qe kandidatja e po zhvillon ne te gjithe territorin e bashkise se re te shkodres.

VOLTANA ADEMI: BËJMË BASHKË, “SHKODRËN E SË ARDHMES”

KANDIDATJA E PD, TAKOHET ME BANORË TË GRUPSEKSIONIT NUMËR 4 NË SHKODËR. Shkodra e se ardhmes, eshte prezantuar ne rajonin numer kater ne Shkoder. Voltana Ademi e shoqeruar nga deputete te shkodres, dhe banore te zones kane qene present ne mitingun e organizuar ne kete zone.

VOLTANA ADEMI ME TË PËRNDJEKURIT “PËR SHKODRËN E SË ARDHMES”

KANDIDATJA E PD, FTON TË GJITHË TË PËRNDJEKURIT TË VOTOJNË PARTINË DEMOKRATIKE. Programit per Shkodren e se ardhmes eshte prezantuar edhe para te perndjekurve politike ne Shkoder. Kandidatja e PD ka prezantuar para tyre pikat e programit per dretjimin e bashkise se Shkodres. Fillip Guraziu, I pari ne listen e keshillit bashkiak per pd, I cili vjen si perfaqesuesve i perndjekurve politike ka ftuar te gjithe te perndjekurit te jene te bashkuar.

BAZHDARI: LEGALIZIMET DO TË NISIN NGA LAGJIA “MARK LULA”

KANDIDATJA E MAZHORANCËS TAKOHET ME BANORË TË ZONAVE NË SHKODËR. Kandidatja e majte per bashkine e shkodres Keti bazhdari ka garantuar banoret e lagjeve tek stacioni I trenit dhe Mark Lula nje nisje te shpejte dhe te pandalshme te procesit te legalizimeve ne zonat informale. Kandidatja Keti Bazhdari eshte pritur me shume entuziazem nga banoret tek stacioni i trenit.

TOPALLI: META PO FYEN E POSHTËRON SHKODRANËT

DEPUTETJA E SHKODRËS: BAZHDARI FYTYRA E LSI NË SHKODËR JO E PS. Përmes blerjes së votës Ilir Meta po kërkon të fyej dhe poshtërojë shkodranët të cilët nuk do e lejojnë një gjë të tillë. Kështu shprehet deputetja e Shkodrës Jozefina Topalli në një intervistë për “Star Plus”. Kandidatja e së majtës në Shkodër sipas ish-kryeparlamentares Topalli është figura e Ilir Metës duke mos përfaqësuar PS.

ZEF HILA ME BANORËT, NË BUSHAT, SHKJEZË DHE ASHTË

KANDIDATI I PD MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE PËR VIJIMIN E INVESTIMEVE. Fshatrat Bushat, Shkjeze dhe Ashte, kane qene ndalesat e radhes se kandidatit te Partise Demokratike per Bashkine Vau Dejes Zef Hila. Gjate ketyre takimeve, kandidati I PD, ka marre mbeshtetjen e banoreve te ketyre zonave.

Na ndiqni

76,088FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA