POLITIKE

MINISTRI I PD RRËZON PD: NUK KA KËRKESË PËR EKSTRADIMIN E VËLLAIT TË XHAFAJT

Ish-ministri teknik i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, gjatë një interviste për u shpreh se nuk ka një kërkesë nga autoritetet italiane, drejtuar Ministrisë së Drejtësisë...

GJYKATAT, QËNDRIME TË NDRYSHME PAS NDRYSHIMEVE LIGJORE

“Përplasen” gjykatat. Qëndrime të ndryshme pas ndryshimeve ligjore

FLECKENSTEIN: TË HAPEN NEGOCIATAT ME SHQIPËRINË! KUSHTET JANË PLOTËSUAR

Këshilli Europian do të vendosë pas pak ditësh nëse do të hapë bisedimet e anëtarësimit me Shqipërinë apo jo. Mes vendeve anëtare përflitet se janë...

SHKODËR, DEPUTETËT ITALIAN: TË FUQIZOHET POLICIA

Dy deputetë të Parlamentit të Italisë Andrea Colleti dhe Fabiana Dadone erdhën në Shkodër në një takim me studentë të organizuar nga fakulteti i...

BALLA: JEMI GATI PËR DIALOG, PO JO NEGOCIATA KUNDËR DEMOKRACISË

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla shprehet se shumica mbetet e gatshme për dialog me opozitën, por jo për negociata. "Dialog me opozitën?...

PS ME KANDIDAT TË RI PËR ZGJEDHJET NË BASHKINË KAVAJË

Partia Socialiste pritet të regjistrojë sot në KQZ, Dorian Muratin si kandidat për kryetar të Bashkisë Kavajë.

RAMA SOT NË BRUKSEL, TAKIM ME MOGHERININ PËR PERSPEKTIVËN EUROPIANE NË 2018

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot pasdite një takim me shefen për politikë të jashtme në BE, Federika Mogherini. Ky është takimi i tretë ku kryeministri Edi Rama bashkë me 5 kryeministra të tjerë të Ballkanit Perëndimor zhvillojnë me Mogherinin. Siç bëhet e ditur nga Brukseli praninë e kanë konfirmuar kryeministri shqiptar Edi Rama, ai kosovar Ramush Haradina, kryeministri maqedonas Zoran Zaev, kryeministrja serbe Ana Brnabiç, ai i Malit të Zi Dushko Markoviç, dhe i Bosnje dhe Hercegovinës Denis Zvizdiç.

POLITIKA LARG MARRËVESHJES PËR REFORMEN ZGJEDHORE

Arritja e një marrëveshjeje për Reformën Zgjedhore mes mazhorancës dhe opozitës duket e largët. Në përfundim të mbledhjes së zhvilluar të një nga grupeve të...

ALARMON NISHANI: NDIZET FITILI I DESTABILITETIT NË SHQIPËRI

“Sot më 1 korrik të vitit 2019, demokracia, modeli politik, dinjiteti i shtetit dhe qytetarit në Shqipëri janë gdhirë të goditur rëndë dhe poshtëruar...

META: RAMA KA VËSHTIRËSI PËR TË BASHKËJETUAR NË HARMONI ME DEMOKRACINË DHE ZGJEDHJET E...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një intervistë për televizionin shtetëror të Estonisë ka analizuar situatën politike në Shqipëri, procesin e negociatave të Shqipërisë...

BOTA