21 C
Shkoder, AL

POLITIKE

RAMADAN LIKA: NUK DO TË KANDIDOJ I PAVARUR

KRYETARI I BASHKISË KOPLIK HEDH POSHTË ZËRAT QË QARKULLOJNË. Kryetari i Bashkisë së Koplikut Ramadan Lika ka hedhur poshte zerat qe qarkullojne per nje kandidim te mundshem te tij si kandidat I pavarur ne bashkine Malesi e Madhe.

LULZIM BASHA, PREZANTON ZEF HILËN NË VAU DEJËS

BASHA: FITORJA ËSHTË E SIGURTË, ME KANDIDATIN FITUES ZEF HILA. Me kete perqafim, ka nisur viziten e tij ne Bashkine Vau Dejes, Kryetari I Partise Demokratike Lulzim Basha. Ai gjate kesaj vizite ka preznatuar kandidatin e Partise Demokratike Zef Hila, ne garen per zgjedhjet e 21 Qershorit.

BAZHADARI: BIZNESI I VOGËL MUNDËSI ZHVILLIMI

KANDIDATJA E PS-së TAKOHET ME PËRFAQËSUES TË BIZNESIT TË VOGËL. Konsultimi me biznesin e vogel duke e pare si gjeneruesin e zhvillimit ekonomik ishte thelbi I takimit konsultativ te organizuar nga kandidatja per kryetare bashkie Keti Bazhdari dhe stafi I saj ne kuader te konsultimeve me grupet e interest per perfundimn e pergatitjs se platformes elektorale.

BASHA PREZANTON PARA SHKODRANËVE, VOLTANA ADEMIN

BASHA: DYSHJA RAMA – META PO VARFËROJNË ÇDO DITË SHQIPTARËT. Lulzim Basha, ka qene sot ne Shkoder, ku ka prezantuar kandidaten e PD për bashkinë. Kandidatja e zgjedhur nga PD për të drejtuar Bashkinë e Shkodrës është deputetja Voltana Ademi.

ZEF HILA VIJON TAKIMET ME BANORË TË ZONAVE

KANDIDATI I PD-së NDALET NË FSHATIN PLEZHË DHE NENSHAT, SHPALOS PRIORITETET E TIJ. Kandidati I Partise Demokratike ne Bashkine Vau Dejes, Zef Hila, vijon takimet me banore te zones per tu njohur me problematikat por edhe shqetesimet e komunitetit. Ndalesa e radhes ka qene ne fshatin Plezhe te Komunes se Bushatit, ku gjate ketij takimi me banore te kesaj zone, kandidati I PD-se, kryetari aktual i komunes Bushat, Zef Hila ka garantuar se investimet do te vijojne ne kete zone.

KETI BAZHDARI ME OPERATORËT TURISTIK NË SHKODËR

BAZHDARI: KEMI RESURSE QË TURIZMI TË ZHVILLOHET NË DIMËR DHE VERË. Mbeshtetja e operatoreve turistike me projekte konkrete dhe bashkepunimi dy palesh per ta kthyer Shkodresn ne nje prej destinacioneve kryesore turistike te Ballakanit ka qene fokusi i takimit te pare konsultativ me perfaqesuesit e bizneseve Turistike me shtrirje nga Dukagjini ne Shkoder e Vlipoje.

ZGJEDHJET, PS – LSI MBLEDHIN SË BASHKU KANDIDATËT

RAMA NË RRJETET SOCIALE: GATI PËR NJË FITORE SHEMBULLORE, DREJTIMI I DUHUR. Koalicioni i majtë mbledh kandidatët e 61 Bashkive për zgjedhjet e 21 Qershorit.

GARA NË MALËSINË E MADHE, KANDIDATI I PS FTON BANORËT

MARINAJ: TË KTHEJMË IDENTITETIN BASHKISË, MË PRANË BANORËVE. Kandidati i Partise Socialiste ne Bashkine Malësi e Madhe, Tonin Marinaj, ka nisur punen per nje beteje, por edhe per nje fitore ne zgjedhjet e 21 Qershorit.

VOLTANA ADEMI NË GARËN PËR SHKODRËN

PARTIA DEMOKRATIKE ZYRTARIZON KANDIDATURËN PËR ZGJEDHJET E 21 QERSHORIT. Partia Demokratike ka zyrtarizuar mëngjesin e sotëm emrin e deputetes së PD, Voltana Ademit si kandidate për Bashkinë e Shkodrës.

PD AKUZON DAR PËR PËRFSHIRJE POLITIKE

SIPAS SELISË BLU, DAR PO FAVORIZON KANDIDATEN KETI BAZHDARI. Jemi këtu për të denoncuar faktin se Drejtoria Arsimore Rajonale Shkodër është vënë totalisht në shërbim të Kandidates së majtë për Kryetare të Bashkisë Shkodër.

Na ndiqni

73,519FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA