POLITIKE

RAMA URON DITËN E DREJTËSISË ME NJË KARTOLINË NGA ÇADRA E PD

Në Ditën Kombëtare të Drejtësisë, kryeministri Edi Rama ka vendosur të bëjë një urim, por duke ironizuar çadrën e protestës së PD. Në një postim në facebook, Rama shoqëron urimin e tij më një “kartolinë të bunkerit të fundit të frikës nga drejtësia”, siç e quan ai.

AMBASADA E SHBA PARALAJMËRON QYTETARËT AMERIKANË PËR PROTESTËN E 13 MAJIT

Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët amerikanë për protestën e 13 majit

ZGJEDHJET, DY PARTI 30 KANDIDATË PËR DEPUTETË ME TË NJËJTIN MBIEMËR

Zgjedhjet, dy parti 30 kandidatë për deputetë me të njëjtin mbiemër

DITA E EUROPËS, NISHANI DEKORON LIRI BELISHOVËN E PERSONALITETE TË TJERA

Dita e Europës, Nishani dekoron Liri Belishovën e personalitete të tjera

NGËRÇI POLITIK, DONALD LU RINIS TAKIMET, SHKON TE ZYRA E BASHËS

Ngërçi politik, Donald Lu rinis takimet, shkon te zyra e Bashës

FLECKENSTEIN BISEDË ME MCCAIN:PD TË HYJ NË ZGJEDHJE

Ngërçi politik,Fleckenstein bisedë me Mccain:PD të hyj në zgjedhje

BASHA IRONIZON KONGRESIN E PS: PO NDAJNË ÇMIMET OSCAR

Lulzim Basha nga çadra e opozitës ka deklaruar se kryeministri Rama nuk i ka mbatur premtimet me te cilat erdhi ne pushtet.

RAMA: PARLAMENTI I RI, I PARI PA SALIUN

Partia Socialiste mbledh Kongresin elektoral për të prezantuar programin elektoral me të cilën konkuron për të fituar zgjedhjet e 18 qershorit. Kryetari i PS-se dhe kryeministri Rama po mban fjalen

KONGRESI I PS, AHMETAJ: PAGA MINIMALE DO TË BËHET 30 MIJË

Partia Socialiste ka hapur Kongresin Elektoral ku ka nisur edhe fushatën për zgjedhjet e 18 Qershorit. Gjatë kongresit Ministri i Financave Arben Ahmetaj, foli për programin e PS se çfarë pritet të bëhet nëse qeveria Rama fiton një mandat të dytë.

RAMA: NË 3.5 VITET E FUNDIT AS 1% DASHURI NUK I FALA DOT FAMILJES

Kryeministri Edi Rama gjate kohes qe ka qene kryeminister ka “harruar” familjen.

BOTA