28 C
Shkoder, AL

POLITIKE

MINISTRI GJERMAN: DREJTESIA SA ME PARE

Gjermania është e përfshirë në procesin e reformës në drejtësi përmes asistencës së ekspertëve që ofron Euralius dhe si e tillë kërkon miratimin e kësaj reforme pa humbur më shumë kohë.

MINISTRI GJERMAN: DREJTESIA SA ME PARE

Gjermania është e përfshirë në procesin e reformës në drejtësi përmes asistencës së ekspertëve që ofron Euralius dhe si e tillë kërkon miratimin e kësaj reforme pa humbur më shumë kohë.

KËRKESA E PD-së PËR PËRJASHTIMIN E RAMËS NGA KUVENDI, BYROJA MBLIDHET NESËR

Byroja e Kuvendit do të mblidhet nesër në orën 18:00 për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Demokratike, për dënimin e kryeministrit Edi Rama me 10 ditë nga punimet e Kuvendit.

KËRKESA E PD-së PËR PËRJASHTIMIN E RAMËS NGA KUVENDI, BYROJA MBLIDHET NESËR

Byroja e Kuvendit do të mblidhet nesër në orën 18:00 për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Demokratike, për dënimin e kryeministrit Edi Rama me 10 ditë nga punimet e Kuvendit.

REFORMA NË DREJTËSI, BASHA NË KONFERENCË SHTYPI

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi se Edi Rama pranoi sot parimin e “vendeve të rezervuara” në vetëm dy prej institucioneve të reja të drejtësisë që pritet të ngrihen. Basha tha se Partia Demokratike e ka pranuar këtë parim për Këshillin e Lartë të Gjyqësorit dhe atë të Prokurorisë.

REFORMA NË DREJTËSI, BASHA NË KONFERENCË SHTYPI

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi se Edi Rama pranoi sot parimin e “vendeve të rezervuara” në vetëm dy prej institucioneve të reja të drejtësisë që pritet të ngrihen. Basha tha se Partia Demokratike e ka pranuar këtë parim për Këshillin e Lartë të Gjyqësorit dhe atë të Prokurorisë.

REFORMA NË DREJTËSI, BASHA NË KONFERENCË SHTYPI

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi se Edi Rama pranoi sot parimin e “vendeve të rezervuara” në vetëm dy prej institucioneve të reja të drejtësisë që pritet të ngrihen. Basha tha se Partia Demokratike e ka pranuar këtë parim për Këshillin e Lartë të Gjyqësorit dhe atë të Prokurorisë.

REFORMA NE DREJTESI, RAMA: ZGJIDHJA E MUNDSHME

Në një deklaratë për mediat paraditen e kësaj të hëne, kryeministri Edi Rama ka përsëritur apelin drejtuar opozitës që t’i bashkohet procesit të realizimit të reformës në drejtësi.

REFORMA NE DREJTESI, RAMA: ZGJIDHJA E MUNDSHME

Në një deklaratë për mediat paraditen e kësaj të hëne, kryeministri Edi Rama ka përsëritur apelin drejtuar opozitës që t’i bashkohet procesit të realizimit të reformës në drejtësi.

MINISTRI TAHIRI REAGON PAS PADISE NGA KLD

Ministri Tahiri e ka cilësuar KLD si ëkshilli i lartë i padrejtësisë dhe pasurisë. Kjo pasi pak ditë më parë KLD bëri me dije se ka bërë një akllëzim penal ndaj ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri për shpifje referuar akuzave që ai i drejtoi institucionit dhe gjyqatrëve të saj konkretisht Gjyqtarit Arjan Aliaj.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA